HomeZahradničeníJak vypěstovat růži v bramboře: chytrý trik od zahrádkářů

Jak vypěstovat růži v bramboře: chytrý trik od zahrádkářů

Každý zahrádkář by chtěl mít na svém pozemku nádhernou růžovou zahradu, ale není snadné tento sen uskutečnit – taková květina je v péči velmi rozmarná.UNIAN zjistil, jak se růže pěstuje v bramborách s medem a proč stojí za to tuto metodu vyzkoušet.

Jaká by měla být růže pěstovaná v bramborách

Začněme tím, že tento způsob šlechtění květiny se nazývá ‚řízky‘ a je lepší zvolit ty odrůdy, které rostou na Ukrajině.Nejvěrnější rostliny s červenými a růžovými pupeny, ale můžete se pokusit pěstovat jakékoliv jiné.Hlavní věc – růže v bramborách by neměla být dovážena, protože je příliš slabá po přepravě a vystavení chemikáliím, aby odolala i takovému originálnímu způsobu chovu.

Růže z kytice v bramboře, pokud jste dodržovali podmínky, bude dokonale růst – tato metoda je považována za jednu z nejúčinnějších a nejjednodušších pro začátečníky.Kořenová zelenina dodá květině všechny potřebné látky pro růst a také ji ochrání před výkyvy teplot a škůdci.Jediná nevýhoda této metody – některé rostliny nemusí zakořenit v zemi.

Jak roste růže v bramboře – výsledek vás ohromí

Chcete-li vyzkoušet jedinečný lifehack a přesvědčit se na vlastní oči, jak vyroste růže v bramboře, zásobte se:

 • Výsadbový materiál – řízky růží.
 • syrové brambory střední velikosti.
 • med.
 • voda.
 • hrnec.
 • půda.
 • Skleněná nádoba nebo plastová láhev.
 • Hned si povšimněme, proč růže v bramborách s medem rostou lépe než bez něj – med zředěný vodou je vynikajícím aktivátorem růstu kořenů, proto tuto sladkou pochoutku pro růže vždy používejte.

  Jak vypěstovat růži z kytice v bramborách s medem

  Bramboru omyjte, vyřízněte z ní všechna očka a poté do ní nožem udělejte 2-3 cm hluboký otvor.Vezměte stonek růže a nařízněte několik řízků, každý s 2-3 internodii.

  DŮLEŽITÉ: dbejte na to, aby horní a spodní řez nebyl vzdálen více než 1 cm od řapíků listů.

  Okraje řízků namočte do medu a vody a poté je zasaďte do jamky pro brambory tak, aby spodní pupen růže byl uvnitř kořenového balu.Do květináče nasypte zeminu, umístěte tam hlízu a vrchní část zasypte zeminou.Řízky ihned zalijte vodou, přikryjte sklenicí nebo lahví (můžete použít i sáček), abyste vytvořili efekt skleníku.

  Provizorní skleník 1-2krát týdně odstraňte, aby rostlina mohla vyvětrat.Po dvou týdnech to lze dělat častěji, růže si tak zvykne na podmínky ve volné půdě a za měsíc (nebo dva) bude mít sazenice kořeny.

  Užitečná rada: po celou tuto dobu je třeba rostlinu zalévat cukrovou vodou (1-2 lžičky.Lžíce na sklenici vody).

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments