HomeTipyJak vyčistit záchodovou mísu pomocí jedlé sody a octa: máte zaručený dokonalý...

Jak vyčistit záchodovou mísu pomocí jedlé sody a octa: máte zaručený dokonalý lesk

Rez a močový kámen v záchodové míse jsou častým problémem, se kterým se potýká každá hospodyňka.Dříve vám UNIAN prozradil, jak vyčistit záchodovou mísu uvnitř, a dnes se dozvíte, jak to snadno a rychle udělat s octem a jedlou sodou.

Co rozpouští močový kámen v záchodové míse

Domácí chemie ne vždy pomáhá v boji proti rzi a močovému kameni v záchodové míse.Spíše působí na odstranění zápachu a udržení čistoty toalety.Pokud je však v záchodové míse stará nečistota, vyplatí se použít jiné metody.

Ideální možností za dva haléře je ocet.Lze jej aplikovat na močový kámen a ryzí moč v čisté formě a můžete jej smíchat s jedlou sodou.Účinek vás rozhodně ohromí.

Čištění záchodové mísy pomocí jedlé sody a octa

Jeden šálek octa je třeba přivést k varu.Po vypnutí sporáku ihned přidejte do octa 1 lžíci jedlé sody.Poté tuto směs naneste na rez a nechte ji působit 2-3 hodiny.Po rozpuštění rzi a močoviny spláchněte záchodovou mísu tekoucí vodou.

Kolik octa dát do záchodové mísy

Chcete-li vyčistit záchodovou mísu, měli byste do ní vydatně nalít ocet.Současně byste měli zpočátku uzavřít přívod vody, aby se nedostala do splachovací nádržky a roztok nevyplavila.

Nejlépe je to udělat večer a nechat záchodovou mísu v této podobě přes noc.Ráno splachovací nádržku zcela vyprázdněte a spláchněte ji tekoucí vodou, abyste se zbavili kyselého zápachu.

Připomeňte si, jak se doma zbavit vodního kamene v rychlovarné konvici.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments