HomeTipyJak vyčistit podlahu za 5 minut beze šmouh: jde o jeden trik

Jak vyčistit podlahu za 5 minut beze šmouh: jde o jeden trik

Ať už se vám to líbí, nebo ne, vytírání podlah je nezbytnou povinností, která zajistí, že váš domov bude zářit čistotou.Pokud si však myslíte, že máte osvědčenou metodu čištění podlah, možná byste se měli zamyslet znovu.Odborník vám poradí, jak správně čistit podlahy, abyste získali dokonale čistý povrch.

Co a jak čistit podlahy v domácnosti – osvědčený prostředek

Některé hospodyňky rády čistí podlahy čistou vodou bez přidání jakékoliv ‚chemie‘, jiné raději ještě zalijí určitými prostředky, které povrch podlahy dezinfikují a vytvoří v místnosti příjemnou vůni.

Podělíme se s vámi o radu, čím podlahu čistit – doporučujeme kvalitní čisticí prostředek, který splní hned dvě věci – nádherně provoní a dobře vyčistí podlahu:

 • 2 polévkové lžíce bělidla.
 • 1 PL octa.
 • 2-3 lžíce čisticího prostředku na podlahy.
 • Toto množství přísad je vhodné pro 5litrový kbelík.Bělící prostředek podlahu dezinfikuje, ale je důležité to s ním nepřehánět, jinak specifický zápach nebude velmi dlouho zvětrávat.Ocet je potřeba k ‚zabití‘ bakterií a dodání lesku podlaze a čisticí prostředek na podlahy je spíše příjemným bonusem pro větší čistotu a vůni.

  Dříve jsme hovořili o tom, co byste měli přidat do vody, aby se podlaha leskla, kromě výše uvedených přísad.

  Jaký je nejlepší způsob mytí podlahy – zajímavý lifehack

  Profesionální uklízeč odhalil, že mnoho lidí vytírá podlahy nesprávně – zůstává po nich spousta nečistot, i když úklidu věnovali ‚slušnou‘ dobu.Odborník na úklid říká, že je to všechno o špatném mopu.Pochopení toho, jak vytírat podlahy, aby byly čisté, přichází podle ní tehdy, když používáte účinný ‚nástroj‘.

  Nejhorší volbou je houbový mop.Roznáší nečistoty po bytě a nelze je vyčistit, takže pravděpodobně nedosáhnete dobrého výsledku – zůstane po něm spousta odpadků.

  To znamená, že hlavní rada, kterou Donna dává, jak správně vyčistit podlahu, aby na ní nebyly šmouhy, je koupit si mop s utěrkou z mikrovlákna.Jen tak můžete podlahu umýt opravdu kvalitně, navíc – je třeba provádět krouživé pohyby, jako byste povrch mydlili, a ne jezdit mopem sem a tam.Stačí podlahu umýt 1×, poté hadr důkladně opláchnout, vyměnit vodu a podlahu umýt znovu.Voila – zjistíte, že po druhém použití bude voda znatelně čistší, než kdybyste použili houbový mop.

  Tento tip je ideální pro ty, kteří neumějí čistit podlahu, aby měli čisté ponožky, a neustále je perou nebo dokonce vyhazují.Kromě toho je vždy příjemnější chodit bosý po čisté podlaze než pravidelně nosit pantofle a roznášet po bytě odpadky.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments