Home Tipy Jak vyčistit nepřilnavou pánev zvenku i zevnitř: tajemství hostesek

Jak vyčistit nepřilnavou pánev zvenku i zevnitř: tajemství hostesek

0

Pokud často vaříte a stále nevíte, jak vyčistit velmi znečištěnou nepřilnavou pánev od mastnoty zvenčí, pomůžeme vám vypořádat se s tímto problémem rychle a snadno, a nezkazíte si tak poměrně drahou věc.

Zkušené hospodyňky k takovému postupu používají dostupné přísady – ocet a čpavek.Při jejich používání buďte opatrní – vyplatí se udělat v místnosti, ve které budete pracovat, malý průvan a také si chránit ruce a dýchací cesty.

Jak vyčistit pánev octem – návod

Nejdůležitější je, že tato metoda nepoškodí povrch pánve.

Budete potřebovat tyto ingredience:

 • kuchyňskou sůl.
 • stolní ocet (9%).
 • K jednoduchému postupu bude zapotřebí také kuchyňská houbička.

  Jak vyčistit nepřilnavou pánev pomocí soli a octa krok za krokem

  Nejprve budete muset na dno pánve nasypat poměrně silnou vrstvu soli.Poté na sůl nalijte ocet.Pomocí houbičky vše proměňte v pastu a rozetřete ji po povrchu.Přikryjte ošetřenou pánev celofánem a nechte vše 30 minut nasáknout.Poté z povrchu vydrhněte saze.

  Jak vyčistit pánev čpavkovým alkoholem – lifehack

  Tato metoda je poměrně agresivní, takže byste měli mít na sobě rukavice a masku.

  Zde je uvedeno, co k postupu potřebujete:

 • čpavek.
 • Pytle na odpadky.
 • Vezměte si také velkou houbu.

  Jak rychle vyčistit pánev čpavkem – hlavní kroky

  Nejprve odšroubujte rukojeť z pánve.Poté vložte pánev do jednoho pytle na odpadky a následně ji vložte postupně do dalších dvou.Tímto způsobem můžete chránit sebe i svou rodinu před nepříjemnými pachy.Hlavně se ujistěte, že jsou sáčky neporušené.

  Nalijte čpavek na houbičku a naneste na dno pánve.Sáčky stočte a pevně zavažte provázkem.Nejlépe je nechat připravenou pánev přes noc v klidu.Pokud je sazí velmi mnoho – nešetřete čpavkem a nechte věc v sáčcích déle.Pak stačí saze z pánve odstranit houbičkou, měly by jít velmi snadno dolů.

  My dva jsme přišli na to, jak nepřilnavou pánev zvenku vyčistit dvěma jednoduchými způsoby.Stojí za zmínku, že ne příliš špinavou věc uvnitř lze také velmi rychle udělat téměř jako novou.Budete k tomu potřebovat pouze polovinu citronu.Rozkrojte plod na polovinu a pak jeho dužinou a šťávou začněte čistit vnitřek pánve.

  Agentura UNIAN již dříve poradila, jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version