HomeTipyJak vyčistit koupelnové dlaždice do lesku za 15 minut: lidové prostředky

Jak vyčistit koupelnové dlaždice do lesku za 15 minut: lidové prostředky

Kvůli nepravidelnému čištění, špatné vodě nebo vysoké vlhkosti se obklady v koupelně pokrývají nevzhlednými usazeninami, nebo dokonce žloutnou.Takové znečištění není esteticky příjemné na pohled a je příznivým prostředím pro růst bakterií.UNIAN vám poradí, jak vyčistit obklady v koupelně od nánosů a vyčistit dlaždice.

Dříve jsme hovořili o tom, jak vyčistit sprchový kout od plaku, hub a plísní, a také o tom, jak vyčistit vanu od usazených nečistot.

Jak vyčistit dlaždice v koupelně – lidové prostředky a tipy

Existuje několik ‚babských‘ metod, které pomáhají, pokud si lámete hlavu, čím umýt obklady v koupelně, aby se leskly.UNIAN shromáždil ty nejúčinnější z nich:

 • Mýdlo na praní – potřete houbičkou, namydlete dlaždičky, nechte půl hodiny působit, pak opláchněte vodou a otřete suchým hadříkem.
 • jedlá soda – nasypte jedlou sodu na mokrou houbu, důkladně potřete znečištěné místo a nechte půl hodiny působit, poté důkladně potřete a opláchněte vodou.
 • Ocet – nalijte do rozprašovače, nastříkejte na dlaždice, nechte působit 20-30 minut, poté otřete houbou a opláchněte vodou.
 • Čpavek – zřeďte 30 ml čpavku v 1 litru vody, nastříkejte přes rozprašovač, nechte 5 minut působit a poté opláchněte vodou.
 • Kyselina citronová – rozpustíme ve vodě v poměru 1:2, necháme působit, dokud se neobjeví bílé šmouhy, smyjeme teplou vodou pomocí houby.
 • Díky našim radám víte, jak vyčistit obklady v koupelně od zažloutnutí pomocí různých lidových prostředků.Pro ty, kteří cíleně hledali informace o tom, jak vyčistit dlaždice v koupelně pomocí kyseliny citronové, je tu užitečný lifehack – nepoužívejte kyselinu v čisté formě, jinak poškrábe dlaždice, a také se vyhněte tomu, aby se dostala na spáry – ty se tím ničí.

  Případně můžete použít bělidlo – jedná se o starou ‚dědečkovskou‘ metodu, kterou má mnoho lidí rádo pro její sílu.Chlor je třeba zředit ve vodě, nalít do rozprašovače, ošetřit dlaždice a nechat 15 minut působit.Poté je opláchněte houbičkou namočenou ve vodě a otřete suchým hadříkem.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments