HomeTipyJak vyčistit gumový pásek chladničky od plísně: penny remedies

Jak vyčistit gumový pásek chladničky od plísně: penny remedies

Mytí lednice je záležitost, kterou má ráda jen málokterá hospodyňka.Nejproblematičtější částí je těsnění, na kterém se dokonce někdy objeví plíseň.UNIAN vám poradí, jak vyčistit těsnění chladničky od plísní a nečistot.

Jak ošetřit gumový pásek chladničky – možnosti

Těsnění shromažďuje nepříjemné pachy a bakterie z celé chladničky.K jeho vyčištění nebudete potřebovat chemikálie zakoupené v obchodě ani spoustu času.Pro efektivní čištění:

 • Opláchněte gumičku vodou.
 • Starým zubním kartáčkem naneste zubní pastu.
 • Nechte ji působit 15 minut.
 • Otřete vlhkým hadříkem.
 • Tím těsnění nejen vyčistíte, ale také osvěžíte.

  Jak můžete opravit těsnění na chladničce

  Pokud gumička zežloutla, můžete ji po vyčištění ošetřit octem.K tomu stačí pouze tři kroky:

 • Namočte houbičku do octa.
 • Otřete těsnění.
 • Otřete do sucha hadříkem.
 • Pro zvýšení účinku můžete gumičku jednou za čtrnáct dní postříkat směsí octa a vody.Tím odstraníte i choroboplodné zárodky a zbavíte se nepříjemných pachů.Jak však vyčistit gumičku chladničky od plísně, aniž byste ji museli odstranit? V takovém případě je rozhodně třeba ji odstranit, abyste ji ošetřili ze všech stran.

  Jak odstranit gumičku z chladničky

  Nejprve otřete těsnění vodou, do které bylo přidáno několik kapek čpavku.Tím nejen částečně odstraníte mastnotu a nečistoty, ale také dodáte gumičce pružnost.Chcete-li gumičku rychle odstranit, jednoduše zahákněte roh kancelářským nožem a poté opatrně odlepte těleso.Poté budete muset odstranit zbývající zbytky lepidla a gumy.

  Pokud nevíte, čím namazat žvýkačky v lednici, přidejte do vody enzymatický prací prostředek – pomůže rozložit bílkovinné a sacharidové sloučeniny.To pomůže odstranit nejen všechny nečistoty, ale i plísně.Nezapomeňte dobře vypláchnout, zbytky prášku mohou gumičku vysušit.Když je suchá, vraťte ji zpět na místo.Pomůže vám v tom fén – stačí nahřát místa, která nechtějí nabýt požadovaného tvaru.

  Dříve jsme vám řekli, čím zakrýt police v chladničce.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments