HomeTipyJak vybrat dobrou zimní přikrývku: 5 nejteplejších výplní

Jak vybrat dobrou zimní přikrývku: 5 nejteplejších výplní

S příchodem mrazů a výpadků topení v domácnostech se mnoho Ukrajinců balí do několika přikrývek.Abyste doma unikli mrazu a v noci nezmrzli, stačí si koupit jednu teplou přikrývku s kvalitní výplní.UNIAN uvedl seznam nejteplejších materiálů na přikrývky, které vás zahřejí i ve velkých mrazech.

Přikrývky z peří a prachového peří

Péřové přikrývky jsou uznávány jako nejteplejší ze všech.Mají dobrou propustnost vzduchu, takže dochází k výměně tepla a pod peřinou se udržuje příjemná teplota.Péřové přikrývky mohou způsobovat alergie, ale výrobky s evropským označením ‚NOMITE‘ jsou hypoalergenní.

Odborníci doporučují vybírat péřové přikrývky s přírodním potahem, protože syntetické hůře zadržují teplo.Husí a kachní peří je považováno za nejlepší materiál z hlediska poměru ceny a kvality.

Vlněné přikrývky

Vlněné přikrývky jsou lehké a propouštějí vzduch, takže se pod nimi tělo nepotí.Dobře udržují teplo, i když tepelně izolační vlastnosti vlněných přikrývek jsou o něco horší než u výrobků z prachového peří.Mají terapeutické a analgetické vlastnosti, užitečné při revmatismu a artritidě.Nevýhodou vlněných přikrývek je nutnost pravidelného čištění a náchylnost k molům.

Dobrou volbou s dobrým poměrem cena/výkon je přikrývka z ovčí vlny.

Syntetické deky

Přikrývky se syntetickou výplní se snadno udržují, jsou levné, velmi lehké a poměrně teplé.Lze je prát v pračce.Nevýhodou syntetických přikrývek je špatná termoregulace.Nebudou vyhovovat lidem, kteří se v noci často potí.

Nejlepšími materiály pro syntetické přikrývky jsou syntepon, hollafiber a šidítko.

Bavlněné přikrývky

Přikrývky plněné bavlnou jsou velmi teplé a příjemné pro tělo a nezpůsobují alergie.V dnešní době však tento materiál není příliš oblíbený.Takové výrobky jsou velmi těžké, špatně se perou.Také bavlněné přikrývky snadno hromadí prach a vlhkost a časem mohou získat nepříjemný zápach.

Hedvábné a kašmírové přikrývky

Taková přikrývka vám poslouží po celý rok, protože se dobře přizpůsobí vaší tělesné teplotě.V létě jsou chladivé a v zimě velmi hřejivé.Hedvábné a kašmírové deky jsou velmi lehké, nezpůsobují alergie a absorbují pot.Největší nevýhodou těchto přikrývek je vysoká cena.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments