HomeTipyJak vařit těstoviny, aby se nelepily: stačí jedno pravidlo

Jak vařit těstoviny, aby se nelepily: stačí jedno pravidlo

Vaření těstovin je někdy jako loterie – zda se přilepí, zda se rozvaří, nebo zda budou dokonalé.Vždy je dobré mít pár rad, jak výrobek nezničit a získat na konci chutný pokrm.

Jak uvařit těstoviny, aby se nelepily – jednoduché tipy

Těstoviny se vaří v průměru do deseti minut.Doba vaření je obvykle uvedena na obalu, stejně jako poměry, které je velmi důležité dodržovat.

Pokud vaříte těstoviny na vařiči, měli byste počítat s tím, že na 100 gramů výrobku budete potřebovat 1 litr vody.Nejprve je třeba dát vodu na oheň, přidat sůl a počkat, až se začne vařit.Teprve poté vložte těstoviny do vody, snižte teplotu na mírnou a pravidelně míchejte, aby se neslepily.

Lifehack od hostitelek: do hrnce s vroucí vodou nalijte trochu rostlinného oleje, aby se těstoviny nelepily.

Jak uvařit těstoviny v multicookeru – tipy

Pokud k vaření těstovin používáte multicooker, musíte na 100 gramů těstovin odebrat 500 mililitrů vody.Nejprve je třeba nalít vodu do mísy, osolit ji, nastavit režim ‚Těstoviny‘ a počkat, až se voda uvaří.Můžete také použít režimy ‚Polévka‘, ‚Kaše‘ nebo ‚Multicooker‘.

Když se voda vaří, vsypte těstoviny, přidejte do nich trochu oleje a za občasného míchání vařte asi 10 minut.

Pokud chcete vědět, jak uvařit těstovinové rohy, postup jejich vaření není v podstatě nic zvláštního.A ani žádné zvláštní znalosti o tom, jak vařit těstoviny na špagety, nejsou potřeba.Klíčem k úspěchu je správné množství vody a míchání během vaření.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments