HomeTipyJak uvařit červenou řepu za 20 minut: tajemství a mouchy

Jak uvařit červenou řepu za 20 minut: tajemství a mouchy

Obvykle se červená řepa vaří velmi dlouho – to ví každý, kdo alespoň jednou v životě dělal zálivku.Existuje však několik způsobů, jak ji uvařit rychleji, k tomu můžete využít naše doporučení.UNIAN vám poradí, jak rychle uvařit velkou řepu na vaření.

 • Kolik uvařit červené řepy v hrnci na sporáku.
 • Jak uvařit červenou řepu na multifunkčním vařiči.
 • Jak uvařit měkkou červenou řepu v troubě nebo mikrovlnné troubě.
 • Dříve jsme hovořili o tom, jaké jsou výhody a škody červené řepy.

  Bez ohledu na to, který způsob zvolíte, nezapomeňte, že červená řepa by se před vařením neměla loupat.Je také lepší vybírat zeleninu malé velikosti, s tenkou slupkou, bez známek hniloby a poškození.

  Kolik uvařit červené řepy v hrnci na sporáku

  Pokud chcete řepu vařit klasickým způsobem, zabere vám to 2 hodiny.Vezměte hrnec, nalijte do něj studenou vodu a vložte do něj zeleninu.Když voda začne vřít, přikryjte hrnec pokličkou, snižte teplotu a nechte ho 2 hodiny stát.Pokud chcete, aby si řepa zachovala svou barvu, přidejte na 1 litr vody v hrnci 1\4 litru citronové šťávy.

  Druhým způsobem je expresní vaření na varné desce.Pokud vaříte tímto způsobem, bude to trvat asi 40 minut.V tomto případě je třeba vhodit řepu do již vroucí vody, přidat rostlinný olej a nesnižovat teplotu.Po 30 minutách vaření je třeba červenou řepu prudce zchladit studenou vodou a podržet ji v ní 10-15 minut.Teplotní rozdíl zeleninu ochladí a umožní jí dosáhnout pohotovosti.

  Jak uvařit červenou řepu v multifunkčním vařiči

  Doba vaření červené řepy se bude pohybovat od 40 do 60 minut v závislosti na tom, jaký multicooker používáte.

  Dobrou možností je vařit zeleninu v režimu ‚V páře‘, ‚Dušené‘ nebo ‚Vařené‘.Červenou řepu je třeba omýt, položit na speciální mřížku v multicookeru a na dno mísy nalít vodu.Zavřete multicooker, nastavte režim vaření v páře a na 40 minut na řepu zapomeňte.Pokud je řepa po uvedené době tvrdá, zapněte přístroj na dalších 20 minut.

  Jak uvařit měkkou červenou řepu v troubě nebo mikrovlnné troubě

  V troubě můžete řepu uvařit za 20-25 minut.Červenou řepu omyjte, osušte, potřete rostlinným olejem a každou zeleninu zabalte do alobalu.Poté řepu položte na plech a pečte ji 20 minut při teplotě 190 °C.

  Příprava červené řepy v mikrovlnné troubě netrvá dlouho – mikrovlnné trouby s výkonem 1 000 W a více uvaří červenou řepu za 8-10 minut.Omyjte řepu, položte ji na skleněný talíř, velké kořenové zeleniny nechte na okrajích a malé dejte doprostřed.Na dno nádoby nalijte 3 lžíce vody a zeleninu přikryjte speciálním víkem do mikrovlnné trouby.Pokud chcete dobu vaření červené řepy ještě prodloužit, vložte ji do polyethylenového sáčku a zavažte jej – víko pak nebudete potřebovat.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments