HomeTipyJak ušetřit místo v kuchyni: flyhacky na police a skříňky

Jak ušetřit místo v kuchyni: flyhacky na police a skříňky

Kuchyně je pro mnoho rodin posvátným prostorem.Často ji musíme využívat nejen k vaření, ale také k posezení s přáteli nebo jako dočasný pracovní prostor.Každý centimetr se počítá, takže ergonomie je v tomto případě obzvlášť důležitá.

Jak ušetřit místo ve skříni

Ručníky, kuchyňské chňapky, stojany na nádobí, sušáky a další užitečné kuchyňské potřeby naskládejte do skříně kompaktně – hned v několika úrovních, těsně přitisknuté k sobě.Pokud je to možné, roztřiďte je podle četnosti používání a stupně znečištění.

Skříňka by měla být nejlépe v blízkosti pracovní desky.Tak například nebudete muset běhat kolem a hledat kuchyňské chňapky, abyste sundali horkou pánev z varné desky.

depositphotos.com.

Skříň – užitečná věc, ale není povinná.Velikost kuchyně často neumožňuje umístit do ní plnohodnotné skříňky, takže je lze nahradit věšáky na oblečení, koši na prádlo.Místo skříně můžete přijít se závěsnými skříňkami, které budou sloužit jako další místo pro uložení věcí.Vyhněte se průhledným skříňkám – nepřinesou do vašeho prostoru větší pořádek.

Prázdné věšáky je také lepší skladovat ve více úrovních a řetězit věšák k věšáku.Můžete použít stupňovité věšáky, nebo můžete použít improvizované prostředky – kroužky na plechovky, sponky na papír.

Pokud možnosti vaší skříně umožňují ukládat nádobí nebo kuchyňské věci na dvířka – určitě je využijte.Ploché předměty, jako jsou pokličky, struhadla, prkénka na krájení, je nejlépe umístit na dvířka.

Nebezpečné kuchyňské vybavení uchovávejte v přihrádkách, věci a výrobky ve vakuových sáčcích, speciálních obalech.

Domácí obuv lze uložit do nástěnných konstrukcí s kapsami.Tímto způsobem lze uložit až deset párů bot a zároveň ušetřit místo.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments