HomeTipyJak umýt okna a zrcadla beze šmouh: 2 nejlepší tajemství

Jak umýt okna a zrcadla beze šmouh: 2 nejlepší tajemství

Zkušené hospodyňky i specialisté úklidových firem se shodují, že žádná žena nechce, aby na skleněných plochách zůstávaly i po několika hodinách mytí otisky prstů, kousky žmolků nebo pramínky vlasů.Prozrazuje tajemství správného čištění oken a zrcadel do bezvadné čistoty.

Jak vyčistit okna beze šmouh – použijte přírodní čisticí prostředek

Odbornice na úklid Maxine Dwyerová se s hosteskami podělí o účinný způsob čištění skleněných povrchů a o to, jak vyčistit okna beze šmouh pomocí dvou haléřových ingrediencí – vody a mýdla.

V teplé vodě musíte rozpustit takové množství mýdla, aby vznikla pěna.Poté do tohoto roztoku namočte mop na mytí oken nebo hadr a důkladně z oken odstraňte všechny nečistoty.

Užitečná rada: Nemusíte čistit celé okno najednou, sklo čistěte postupně, rozdělte ho na 3 části a začněte od horní části.

Po ošetření první části je třeba namočit mop nebo hadr do čisté vody a opláchnout mýdlovou směs.Na závěr okno otřete do sucha pomocí mikrovlákna.

Jak vyčistit zrcadla beze šmouh – nejjednodušší metoda

Jen málokterá hosteska ví, jak správně vyčistit zrcadla – téměř všechny používají drahé spreje z obchodu, ze kterých je pak v koupelně nepříjemně cítit ‚chemie‘.John Cutts (odborník ze společnosti MeandMyGlass) říká, že chcete-li mít zrcadla dokonale čistá, stačí je otřít vlhkým hadříkem, který nasákne případné skvrny na skle, a pak je krouživými pohyby ‚přejet‘ mikrovláknem – zrcadlo tak můžete vyleštit bez použití čisticích prostředků třetích stran.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments