HomeTipyJak ulevit unaveným nohám: domácí recepty na relaxační koupele

Jak ulevit unaveným nohám: domácí recepty na relaxační koupele

Nepohodlná obuv a těžká fyzická aktivita mají vliv na naše nohy.Mozoly, otlaky, drsnost, plíseň a nepříjemný zápach ovlivňují chodidla a samotné nohy jsou zalité bolestí a únavou.Aby byla vaše chodidla čistá, měkká a upravená, mohou vám pomoci domácí koupele.Jsou užitečné nejen pro zdraví, ale i pro krásu, protože díky takovým roztokům jsou nohy hladké a čisté, připravené na pedikúru.

Rádi se s vámi podělíme o recepty na domácí koupele, aby vaše nohy už nikdy netrpěly.Můžete použít různé prostředky pro různé účely.Do každé koupele můžete navíc přidat aromatický esenciální olej pro příjemnou vůni.

 • Koupel nohou s jedlou sodou: Od plísní, potních prasklin na nohou.
 • Koupel nohou s mořskou solí: od napětí a nepříjemného zápachu.
 • Koupel nohou s peroxidem vodíku: na praskliny a drsnou kůži.
 • Koupel nohou s heřmánkem: při únavě.
 • Mýdlová koupel nohou: na mozoly a otlaky.
 • Koupel nohou s jedlou sodou: od plísní, potních trhlin na nohou

  Soda je levná a v každé domácnosti dostupná látka.Koupel se sodou ulevuje unaveným nohám, pomáhá čistit pokožku před pedikúrou, hojí praskliny a odstraňuje zápach potu.

  Pro koupel budete potřebovat teplou vodu o teplotě příjemné pro vaše nohy.Připravte si roztok jedlé sody: 1 polévková lžíce.Jedlé sody na 2 litry vody.Nohy nechte ve vodě 15 minut, očistěte je pemzou a opláchněte čistou vodou.Proceduru můžete provést před spaním.

  Koupel nohou s mořskou solí: od napětí a nepříjemného zápachu

  Solná koupel nejenže zmírňuje napětí, únavu a nepříjemný zápach, ale také zlepšuje prokrvení nohou.Pro přípravu koupele je lepší použít mořskou sůl, ale v extrémních případech si vystačíte i s obyčejnou kuchyňskou solí.

  Na 4 litry vody vezměte 2 polévkové lžíce soli.Voda by měla být teplá.Před procedurou si umyjte nohy vodou a mýdlem.Ponořte nohy do roztoku a nechte je ve vodě 15 minut.Poté je opláchněte teplou vodou.Solnou koupel můžete provádět 2krát týdně.

  Recepty na koupel nohou / foto pexels.com

  Koupel nohou s peroxidem vodíku: na praskliny a drsnou kůži

  Peroxid je nejlepším prostředkem na praskliny, drsnost a bolest nohou.Takový prostředek je vynikající pro změkčení chodidel.Čím je kůže drsnější, tím více peroxidu budete potřebovat.

  Pokud je pokožka v zanedbaném stavu – pomůže napařování nohou.Rozpusťte 4 polévkové lžíce.peroxidu ve 2 litrech vody.Ponořte nohy do vody na 5 minut.Po ošetření ošetřete nohy pemzou a namažte je hydratačním krémem.

  Můžete si také vyrobit roztok z peroxidu k mazání nohou.Smíchejte teplou vodu s peroxidem v poměru 6:1.Do roztoku namočte vatu a otřete jí chodidla a prsty.

  Koupel nohou s heřmánkem: při únavě

  Přečtěte si takéJak se rychle zbavit kocoviny: příznaky, pilulky a domácí prostředkySušený heřmánek ulevuje unaveným a napjatým nohám a pomáhá proti pocení.Takovou koupel je dobré si udělat večer po náročném dni.

  Recept na roztok je jednoduchý: 2 polévkové lžíce.Heřmánku ve 2 litrech teplé vody.Směs nechte 5 minut louhovat.Nohy nechte ve vodě 20 minut, poté je opláchněte a oblékněte si čisté ponožky.

  Mýdlová koupel nohou: na mozoly a otlaky

  Tato koupel pomůže odstranit zarostlé otlaky a kuří oka z nepohodlné obuvi.Při jedné proceduře nelze mozoly odstranit, proto se vyplatí ji opakovat 3x týdně.

  Pro přípravu roztoku nasekejte nepotřebné mýdlo (můžete domácí mýdlo).Vezměte 2 polévkové lžíce.mýdla a 5 lžiček.Jedlé sody na 2 litry vody.Ponořte nohy do vody na 30 minut a relaxujte.Po proceduře si nohy otřete měkkým ručníkem a ihned si obujte ponožky.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments