HomeTipyJak uklidnit vystrašeného psa - 4 účinné způsoby

Jak uklidnit vystrašeného psa – 4 účinné způsoby

Dne 24. února vypukla na Ukrajině válka – nejstrašnější událost, jakou si lze představit.Ve válce se bojí všichni – včetně domácích mazlíčků.UNIAN shromáždil několik účinných způsobů, které pomohou rychle uklidnit vyděšeného psa po výbuchu nebo střelbě.

Rozptylte pozornost psa hrou

Vytáhněte oblíbenou hračku, klacek nebo míček.Pokuste se zvíře rozptýlit hrou.Stejnou hračku používejte vždy, když se pes lekne – pomůže mu to rychleji se uklidnit.

Hoďte na zem hrst pamlsků

Pokud se pes schovává v úkrytu a třese se, hoďte na podlahu hrst jeho oblíbeného krmiva.Až se zvíře trochu vzpamatuje, půjde k jídlu a uklidní se.

Pusťte si relaxační hudbu

Relaxační hudba pomáhá psovi uklidnit se a usnout.Nezní to příliš přesvědčivě, ale za pokus to stojí.Tuto metodu používá při výcviku mnoho psích trenérů.Pusťte si jakoukoli klasickou skladbu nebo zadejte do vyhledávače výraz ‚relaxační hudba pro psy‘.Používejte stejnou melodii – zvíře si ji spojí s bezpečím a klidem.

Používejte řeč těla

Pokud u sebe nemáte jídlo a hračky (např. se schováváte v protiatomovém krytu), sedněte si vedle psa, uvolněte tělo, zhluboka dýchejte a pomalu mrkejte.Jemně zvíře pohlaďte, častěji zívejte.Po 7-10 minutách se zvíře uklidní a může dokonce usnout.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments