HomeTipyJak udržet zápach ze smažení na uzdě: jak se snadno zbavit zápachu...

Jak udržet zápach ze smažení na uzdě: jak se snadno zbavit zápachu z vaření v kuchyni

Pravděpodobně jste se již setkali s problémem zápachu, který zůstává po vaření.Bez ohledu na to, co jste vařili, může zápach přetrvávat dlouhou dobu.Poradíme vám, jak odstranit zápach v bytě po smažení.

 • Jak odstranit zápach po vaření v bytě – metoda 1.
 • Jak odstranit zápach v bytě po smažení – metoda 2.
 • Co pohlcuje zápach v bytě, kromě sody.
 • Jak se zbavit zápachu smaženého na oblečení, pokud nepomáhá větrání.
 • Mimochodem, dříve UNIAN uvedl, jak se zbavit zápachu rybiny v bytě.

  Jak odstranit zápach z vaření v bytě – metoda 1

  Prvním a nejjednodušším způsobem je vyvětrat místnost.Otevřete okna a dveře, abyste vytvořili proudění čerstvého vzduchu.To je nejjistější a nejlepší způsob, jak se zbavit zápachu z jídla po vaření.Pokud to počasí dovolí, nechte okna několik hodin otevřená.

  Tip: Používejte odsavač par.Pokud máte v kuchyni digestoř, používejte ji při vaření.Odsavač par pomůže dostat pachy z bytu ven.

  Jak odstranit zápach v bytě po smažení – metoda 2

  Další účinnou metodou je použití jedlé sody.Ta skvěle pohlcuje zápach a zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti.Misku s jedlou sodou můžete umístit například do kuchyně nebo do místnosti, kde zápach zůstává.Je pravda, že bude nějakou dobu trvat, než jedlá soda začne působit.

  Tip: V případě, že se vám podaří vyčistit vzduch, použijte na jeho vyčištění pachovou látku. Pamatujte na čistotu.Pravidelný úklid v bytě pomůže odstranit zápach.Zvláštní pozornost věnujte kuchyňskému sporáku a mikrovlnné troubě.

  Co jiného než jedlá soda pohlcuje zápach v bytě

  Pokud větrání a jedlá soda nefungují, zkuste použít osvěžovače a pohlcovače pachů.Na trhu je mnoho výrobků, které mohou pomoci odstranit zápach.Prodávají se jako spreje, difuzéry nebo gely.Vyberte si výrobek s vůní, která se vám líbí, a používejte jej podle návodu.

  Jak se zbavit zažraného zápachu na oblečení, pokud nepomáhá jeho vyvětrání

  Oblečení bohužel skvěle pohlcuje pachy.Pokud zápach na oblečení zůstává i po vaření, zkuste použít speciální prací prostředky, které odstraňují pachy.Pokud je venku chladno, můžete oblečení pověsit na čerstvý vzduch.Mráz zbaví látku všech nepříjemných pachů.

  Jak tedy vidíte, existuje mnoho způsobů, jak se zbavit zápachu v bytě po smažení.Zvolte si metodu, která vám vyhovuje, a užívejte si doma svěží a čistý vzduch i po smažení řízků.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments