HomeTipyJak správně zametat: Jmenovitě jsou uvedena pravidla, jak nezametat štěstí z domu

Jak správně zametat: Jmenovitě jsou uvedena pravidla, jak nezametat štěstí z domu

V době moderních pomůcek pro úklid domácnosti je snadné zapomenout, jak správně zametat koštětem.Stojí však za úvahu, že v dnešní době, kdy často není k dispozici elektřina, je koště doslova nepostradatelné pro každou hospodyňku.Shromáždili jsme několik účinných rad, jak správně zametat v domácnosti.

 • Jak správně zametat – lidové rady.
 • Proč dávat na koště pytlík – jednoduchý lifehack pro hospodyňku.
 • Jak se zbavit prachu v domácnosti – užitečné rady.
 • Jak správně zametat – lidové tipy

  Zde jde především o to, abychom věděli, jak správně zametat v domě – od prahu nebo k němu.Podle staré moudrosti byste měli zametat smetí středem místnosti až k prahu.Věří se, že pokud se budete mstít opačným směrem, vše, čeho se potřebujete zbavit, se vám vrátí do života.

  Také je lepší nezametat odpadky z domu přes práh, ale sbírat je na lopatku před ním.Věří se, že zametáním odpadků přes práh ‚vyženeme‘ z domu blahobyt.

  Proč dávat na koště pytel – jednoduchý lifehack pro hostitelku

  Faktem je, že při zametání koštětem stoupá do vzduchu jemný prach.Větší nečistoty lze zamést, ale mohou se zamotat do větví koštěte.Abyste tomu zabránili, musíte tedy na koště nasadit nejobyčejnější sáček a zavázat ho.Částečky smetí se tak v koštěti nezaseknou a jemný prach a vlasy se na sáček jen začnou magnetit.

  Jak se zbavit prachu v domácnosti – užitečné rady

  I ten nejčistší dům bude vypadat neuspořádaně, pokud se na povrchu usazuje prach.Proto je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Vlhký úklid provádějte častěji – alespoň jednou týdně.
 • Odstraňte z místností věci, na které se jen práší – například dekorační prvky, měkké hračky, stohy starých časopisů nebo novin.
 • Jednou denně místnost vyvětrejte.
 • Nezapomeňte pravidelně prát nebo chemicky čistit přehozy.
 • Právě tyto jednoduché kroky vám pomohou zbavit se prachu ve vaší domácnosti na dlouhou dobu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments