HomeTipyJak správně spát hlavou ke dveřím nebo nohama: co radí feng-šuej a...

Jak správně spát hlavou ke dveřím nebo nohama: co radí feng-šuej a věštby

Spánek je důležitou součástí zdraví, pohody a vzhledu každého člověka.Záleží však nejen na počtu hodin spánku, ale také na poloze vašeho těla během tohoto procesu.Pokud nevíte, zda je v pořádku jít spát s nohama směrem ke dveřím, riskujete, že se dostanete do problémů.

Co se stane, když budete spát s nohama směrem ke dveřím

Podle feng-šuej je špatný nápad spát nohama ke dveřím.Může to narušit cirkulaci toků čchi.Kvůli tomu budete ráno rozlámaní a unavení, můžete propadnout depresi a ztratit vše, co je pro vás důležité.

Skandinávci mají vlastní názor na to, zda je v pořádku spát s nohama směrem ke dveřím.Věří, že ve spánku je duše mimo tělo a že dveře vedou do Utgardu, světa příšer.Pokud se ptáte, zda můžete spát s nohama opřenýma o vnitřní dveře, zeptejte se sami sebe, zda jste ochotni odsoudit svou duši k cestě do Utgardu, ze které je těžké se dostat.

Je možné spát hlavou ke dveřím a nohama k oknu

Když už jsme vyřešili, zda můžeme v místnosti spát s nohama proti dveřím, vyvstává oprávněná otázka: ‚Můžeme spát s hlavou proti dveřím a nohama proti oknu?‘.

Podle některých věšteb není spaní s hlavou ke dveřím nejlepší volbou – údajně to vede k problémům s pamětí nebo dokonce k šílenství.Kořeny tohoto názoru sahají až do dob, kdy se kdykoli do domu mohli vloupat nepřátelé.Člověk ležící hlavou ke dveřím si zkrátka nestačil všimnout nepoctivců a nemohl včas zareagovat.

Kromě toho se v dávných dobách mrtvý příbuzný vynášel z obydlí oknem, nikoli dveřmi.Podle názoru tehdejších lidí to zaručovalo, že se mrtvý nevrátí.V tom spočívá odpověď na otázku, proč by člověk neměl spát s nohama u okna – přitahuje to nemoci, nehody a předčasnou smrt.

Nicméně stále platí, jak je správné spát s hlavou směrem ke dveřím nebo s nohama? Ani jedna z těchto možností není vhodná.Nejlepší je umístit postel tak, aby okno a dveře byly na každé straně.

Dříve jsme si řekli, proč byste si ráno neměli stlát postel.

Možná vás budou zajímat také novinky:

 • Dítě nechce chodit do školy: rady psychologa pro rodiče.
 • Jak odnaučit kočku srát kamkoli: funguje i na ty nejtvrdohlavější favority.
 • Bílá, hnědá, červená nebo vařená v páře: jaká rýže je nejzdravější a kdo by ji neměl jíst.
 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments