HomeTipyJak správně používat vyhřívací polštářek a kam ho neukládat - 6 pravidel

Jak správně používat vyhřívací polštářek a kam ho neukládat – 6 pravidel

Vyhřívací polštářek je v podmínkách tuhé zimy nepostradatelnou položkou v každé ukrajinské domácnosti.Tento nástroj vás zahřeje i v těch nejchladnějších dnech.Při nesprávném používání však může vyhřívací polštářek poškodit organismus a zhoršit chronická onemocnění.UNIAN vám poradí, jak se správně zahřát pomocí vyhřívací podušky, aniž byste si poškodili zdraví.

Již dříve jsme psali, jak si vyrobit nahřívací láhev.

Jak správně používat termofor

 • Vyhřívací polštářek se nejčastěji používá k vyhřívání postele, aby se v ní lépe spalo.K tomuto účelu se nahřeje jedna nebo více vyhřívacích podušek a ponechá se na matraci pod přikrývkou po dobu půl hodiny.Aby bylo lůžko rovnoměrně vyhřáté, lze vyhřívací podložku několikrát přemístit.Před ulehnutím do postele by se měla vyhřívací podložka z postele odstranit.
 • Mnoho lidí se ptá: Je možné spát s vyhřívací podložkou? Lékaři říkají, že byste to neměli dělat.Během noci se gumová vyhřívací podložka ochladí a přestane vydávat teplo, nýbrž přijímá teplo z těla na sebe.Z tohoto důvodu může být část těla v blízkosti vyhřívací podložky chladnější.Aby k tomu nedocházelo, je lepší vyhřívací podložku z postele odstranit, když se sotva zahřeje, nebo prostě spát bez ní.
 • Vyhřívací polštářek lze přiložit na tělo, abyste se zahřáli.Je důležité, aby část těla, která je v kontaktu s vyhřívací podložkou, nebyla bolavá nebo zanícená.Abyste se nepopálili, měly by být mezi vyhřívací podložkou a tělem alespoň dvě vrstvy oblečení.
 • Co s vyhřívací poduškou nedělat

 • Nesmíte ležet na plné vyhřívací podložce.Mohlo by dojít k poškození vyhřívací podušky a k popálení.Pokud si chcete položit vyhřívací polštářek na záda, lehněte si na břicho a položte si vyhřívací polštářek na záda.
 • Nepoužívejte vyhřívací polštářek na děti – jejich pokožka je příliš jemná.
 • Nepoužívejte vyhřívací polštářek, aniž byste jej zkontrolovali.Po naplnění vodou protřepejte ohřívací podložku nad umyvadlem, abyste se ujistili, že netěsní.
 • Jaká jsou nebezpečí ohřívací podušky

  Nahřívací polštářek na břicho je oblíbenou metodou léčby bolesti břicha, ale je velmi nebezpečný! Při akutních zánětlivých procesech v dutině břišní může použití nahřívací podložky způsobit komplikace.Je například možné prasknutí slepého střeva.Nahřívací polštářek na břicho můžete přikládat pouze na doporučení lékaře.

  Nahřívací polštářek by se také neměl používat při poraněních, pohmožděninách, nádorech a jakékoli neurčité bolesti.Působení tepla může zranění vážně zhoršit.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments