HomeTipyJak si sami vyčistit domácí kanalizaci: nemusíte volat instalatéra

Jak si sami vyčistit domácí kanalizaci: nemusíte volat instalatéra

Potrubím v bytě často nevěnujeme pozornost, dokud se neucpou.Kanalizace může být ucpaná tukem, zbytky jídla, vlasy nebo jiným odpadem z domácnosti.Když však voda přestane stékat, objeví se nepříjemný zápach, pak se nabízí otázka, jak kanalizaci doma vyčistit.

Stává se, že je kanalizace prudce ucpaná a čekat na instalatéra prostě není čas.Pokud se potýkáte s problémy s ucpáním kanalizace, nezoufejte! Zde je několik účinných způsobů, jak vyčistit kanalizaci od mastnoty.

Jak vyčistit kanalizaci pomocí jedlé sody a octa – metoda 1

Jedlá soda a ocet je jednou z metod, která opravdu funguje.Je skvělá, když nevíte, jak vyčistit kuchyňský odpad.Obvykle je odtok ucpaný mastnotou a zbytky jídla, což je přesně to, s čím si jedlá soda poradí.Stačí do odtoku nasypat půl šálku obyčejné jedlé sody a zalít ho stejným množstvím octa.Po hodině nalijte do odtoku několik litrů vroucí vody.

Důležité.Vroucí vodu můžete použít, pokud máte kovové potrubí.Pokud máte plastové potrubí, teplota vody by neměla překročit 80 °C.

Tip: V případě, že se jedná o vodovodní potrubí, které je v rozvodech vody, je nutné použít vodovodní kohoutek.Místo octa můžete použít vroucí vodu, ta také vyvaří jedlou sodu a dojde k reakci.

Mimochodem, tato metoda je vhodná, pokud nevíte, jak vyčistit kanalizaci od mastnoty v soukromém domě.

Jak vyčistit kanalizaci pomocí kabelu – metoda 2

Obvykle je v záchodě kanalizace ucpaná něčím tvrdým, například neopatrně spláchnutým hadrem.

Jak vyčistit odtok v záchodě? Jednoduše pomocí kabelu.Chcete-li to udělat:

 • Opatrně zasuňte kabel do trubky a začněte s ním pohybovat hluboko do trubky, přičemž použijte malou sílu.Otáčivý pohyb může pomoci rozbít ucpávky.
 • Pokud se kabel pohybuje obtížně nebo se zasekne, nevyvíjejte příliš velký tlak, aby nedošlo k poškození potrubí.
 • Postupně kabel vytahujte tak, že ucítíte odpor v cestě.Přitom může vytáhnout zbývající ucpávky a vyčistit potrubí.
 • Dalším způsobem, jak vyčistit kanalizaci v soukromém domě, je použít píst nebo záchodový píst.Jedná se o jednoduchý a cenově dostupný nástroj, který pomůže odstranit drobné ucpávky v toaletě nebo umyvadle.Vytvořte těsnění mezi pístem a otvorem a provádějte prudké pohyby nahoru a dolů.

  Kromě výše uvedených metod můžete použít speciální tekuté čisticí prostředky dostupné v obchodech.Ty obsahují aktivní složky, které dokáží ucpávky rozložit a usnadnit jejich odstranění.

  Nyní víte, jak vyčistit kanalizaci v soukromém domě pomocí sody nebo kabelu.Nezapomeňte však, že tato doporučení se týkají menších ucpání kanalizačního potrubí.Pokud problém přetrvává nebo je kanalizace ucpaná vážněji, doporučujeme obrátit se na zkušené instalatéry, aby provedli hloubkové čištění systému.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments