HomeTipyJak se zbavit zápachu v botách: 3 nejlepší osvědčené způsoby

Jak se zbavit zápachu v botách: 3 nejlepší osvědčené způsoby

Zápach v obuvi se objevuje v důsledku množení bakterií.Bakterie v obuvi se množí zvláště aktivně, když se noha potí.Ani ty nejdražší a nejprodyšnější tenisky vás však před přirozenými procesy neuchrání.Vychytejte několik osvědčených způsobů, jak se zbavit zápachu z bot za 5 minut.

Jak se doma zbavit zápachu bot za 5 minut

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak zničit zápach v botách, je použití speciálního spreje.Můžete je koupit v obchodech s kosmetikou.Obvykle tyto spreje nejen okamžitě zamaskují nepříjemný zápach, ale také dále blokují jeho výskyt.Použití sprejů však neruší péči o obuv, mytí stélek a sušení.

Jak se zbavit zápachu bot přes noc

Chcete-li se zbavit zápachu v teniskách nebo jiných botách, můžete použít ocet nebo chlorhexidin.Zřeďte ocet s vodou v poměru 1:3 a hustě namočte nebo postříkejte své oblíbené tenisky, boty nebo staré pantofle z rozprašovače, které nedají život celé domácnosti.Vše nechte přes noc někde venku, abyste se neudusili zápachem octa.Pokud zápach do rána nezmizí – postup opakujte.Tato metoda je vhodná pro jakoukoli obuv, i otevřenou.Hlavní je boty dobře větrat.

Pozor! Ocet se k ošetření gumové obuvi nedoporučuje.

Jak zničit zápach v obuvi

Dalším prostředkem proti zápachu v botách je jedlá soda.Abyste se zbavili zápachu z bot pomocí jedlé sody, musíte vyjmout vložky, nasypat suchou jedlou sodu dovnitř boty a nechat ji tam nějakou dobu působit – čím déle, tím lépe.Pravidelně je třeba sodu měnit za čerstvou a čistou, protože se rozmočí.Vložky, které jste předtím vyndali, nezapomeňte umýt vodou a mýdlem.Tato metoda je vhodná pouze pro uzavřené boty – pro sandály a sandálky nebude fungovat.

Co dělat, aby boty doma nezapáchaly

K tomu, aby boty nezapáchaly, vám pomůže soda, spreje a ocet.Pokud však trpíte tímto ‚zápachovým‘ problémem, měli byste denně dodržovat několik důležitých pravidel, aby vaše boty nezapáchaly:

 • Po nošení boty osušte.
 • Pravidelně měňte ponožky za čisté.
 • Používejte spreje do bot a speciální antiperspiranty na nohy.
 • Omyjte je vodou a mýdlem a podle potřeby vyměňte vložky za nové.
 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments