HomeTipyJak se zbavit štěnic: účinné způsoby pro ženy v domácnosti na vědomí

Jak se zbavit štěnic: účinné způsoby pro ženy v domácnosti na vědomí

Štěnice v domě nebo bytě jsou noční můrou každé hospodyně.Dostat se jich ven není snadný úkol, ale je to proveditelné.Čím můžete štěnice rychle odstranit – přečtěte si v materiálu.

 • Jak se zbavit štěnic za 1 den – co musíte udělat.
 • Jak se zbavit štěnic – tipy.
 • Jak se doma zbavit štěnic v pohovce.
 • Jak se zbavit štěnic pomocí lidových prostředků.
 • Jaký je nejúčinnější prostředek proti štěnicím – pro hostitelku na vědomí.
 • Jak se zbavit štěnic za 1 den – co musíte udělat

  Chcete-li se zbavit štěnic, musíte začít hned, jakmile si jich všimnete.Nejprve vyperte všechny možné věci v horké vodě.Vše, co nelze vyprat, je třeba tepelně ošetřit.

  Štěnic se můžete rychle zbavit pomocí různých chemických prostředků prodávaných v železářstvích.

  Můžete si také připravit směs terpentýnu, parafínu a naftalínu.K jejímu použití potřebujete: 1:

 • Roztok naneste na všechny povrchy v místnosti, kde se vyskytují štěnice.
 • Na jeden den místnost opusťte.
 • Omyjte ji teplou vodou a mýdlem a dobře vyvětrejte.
 • Pro upevnění výsledku lze postup opakovat po třech týdnech.

  Jak se zbavit štěnic – tipy

  Především je třeba prát ložní prádlo častěji a v horké vodě.Vyčistěte postel nebo pohovku.Vysajte těžko přístupná místa postele.K čištění matrace je třeba použít parní čistič – horká pára škůdce zahubí.

  Zkušené hospodyňky také radí umístit do rohů postele hřebíček, jeho vůně je pro tento hmyz zabijákem.

  Jak se doma zbavit štěnic v pohovce

  Předběžně v místnosti, kde je pohovka obsazená štěnicemi, je nutné utěsnit všechny škvíry.Před ošetřením zkušené hospodyňky radí dobře ‚projet‘ pohovku vysavačem a poté použít parafín, terpentýn nebo ocet.Kromě toho lze v pohovce ponechat pelyněk, jehož zápach štěnice zabíjí.

  Dalším trikem, jak se zbavit štěnic, je polévání pohovky prudce vařící vodou nebo její ošetření horkou párou z žehličky či speciálního přístroje.

  Jak se zbavit štěnic pomocí lidových prostředků

  Pokud z určitých důvodů nechcete používat chemické přípravky, můžete se uchýlit k prostředkům, které používaly naše babičky.

  Prvním z nich je ocet.Je nutné vše v domě otřít hadříkem namočeným v tekutině.Můžete také vzít rozmarýn, tymián, pelyněk nebo kozlík lékařský a rozprostřít je po domě, nebo můžete zapálit suché rostliny a vykouřit místnosti.

  Funguje také levandulový, hřebíčkový a eukalyptový olej nalitý do aromalampy a ponechaný v místnosti několik hodin.Postačí dvacet až třicet kapek prostředku.

  Jaký je nejúčinnější prostředek proti štěnicím – hostitelka na vědomí

  Vzhledem k tomu, že štěnice není tak snadné odstranit, musíte ve většině případů okamžitě sáhnout k ‚těžkému dělostřelectvu‘, a to k chemickému přípravku ‚Chlorofos‘.Tento přípravek je velmi toxický, proto je třeba jej naředit na ulici a po ošetření dobře vyvětrat místnosti.Nenechávejte doma všechny použité nástroje – pouze je vyhoďte.Zbytek přípravku by měl být uložen v uzavřeném obalu v nebytové místnosti.Po dvou měsících je třeba ošetření zopakovat, aby se vylíhlé štěnice zahubily.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments