HomeTipyJak se zbavit plísní: tři způsoby, které skutečně fungují

Jak se zbavit plísní: tři způsoby, které skutečně fungují

Plísně v obytném prostoru se objevují v důsledku řady faktorů.Například stěny jsou promrzlé, místnost je špatně vytápěná nebo je v domě vysoká vlhkost.K vyřešení těchto problémů jsou obvykle nutné závažné opravy.Co však dělat, když není absolutně žádná možnost opravy provést?

O tom, jak odstranit plíseň na oknech, jsme psali již dříve.Nyní se budeme zabývat tím, jak se zbavit plísně v domě.

Jak se zbavit plísně na stěnách v soukromém domě

Nejběžnějším způsobem boje proti plísním je obyčejný stolní ocet.Používá se neředěný.Ocet je třeba nanést na postižené místo a nechat zcela zaschnout.Poté by měl být smyt.Postup by se měl několikrát opakovat.

Důležité.Ocet používejte v boji proti plísním, samozřejmě ho můžete použít i v bytě.Hlavním pravidlem je udržovat místnost dobře větranou.

Jak se zbavit plísní pomocí bělidla

Jak se zbavit zápachu plísně a plísně samotné jedním tahem? Použijte bělidlo.Tento výrobek se prodává ve všech železářstvích a supermarketech.Jeho zápach je jistě žíravý, ale dokonale dezinfikuje a bělí povrch.

Ošetřete napadené místo na stěně nebo stropě bělidlem a poté jej umyjte.Stejně jako u octa – tuto manipulaci bude třeba provést několikrát.

Důležité: V případě, že se jedná o poškozené místo, je třeba provést kontrolu, zda je v pořádku.Při práci s chlorem nezapomeňte používat ochranné rukavice a místnost dobře větrejte.

Jak se zbavit černé plísně na stěnách

Peroxid vodíku pomůže, pokud je plocha napadená plísní malá.Na rozdíl od předchozích dvou prostředků je tento prostředek bez zápachu.

Aplikujte peroxid vodíku po dobu 10 až 15 minut.Poté infikované místo otřete kartáčkem, škrabkou nebo jen hadříkem.Omyjte čistou vodou.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments