Home Tipy Jak se zbavit pampelišek lidovými prostředky: rady pro zelináře

Jak se zbavit pampelišek lidovými prostředky: rady pro zelináře

0

Pampeliška je zářivá květina, která fascinuje svou krásou.Je to také nepříjemný a houževnatý plevel, který způsobuje spoustu potíží zelinářům a zahrádkářům.UNIAN vám prozradí, proč je pampelišek tolik, i když jsou odstraněny, a jak se s nimi správně vypořádat.

  • Proč je nutné likvidovat pampelišky – tipy.
  • Jak zničit pampelišky na trávníku a záhonech.
  • Jak se zbavit pampelišek pomocí lidových prostředků.
  • Již dříve jsme si řekli, jak zlikvidovat nebezpečnou pýr na pozemku.

    Proč byste měli likvidovat pampelišky – tipy

    Vzhledem k tomu, že se pampelišky snadno množí, mohou se rychle stát problémem pro vaše záhony.Faktem je, že ‚padáky‘, které odlétají na několik metrů, zůstávají v půdě a právě zde začíná proces vývoje rostlin.Pokud je jich příliš mnoho, stane se z krásné květiny plevel, který zničí úrodu a vyžene ji ze záhonu.

    Mimochodem, to je stejný důvod, proč se pampelišky tak obtížně kontrolují – i když se jich na svém pozemku zcela zbavíte, určitě se vrátí ze sousedního pozemku.Pampelišky mají velmi dlouhé kořeny – až 60 cm – a navzdory své křehkosti mají vynikající regenerační schopnosti.Pokud tedy při sklizni vynecháte alespoň jeden stonek, brzy se dočkáte nové rostliny.

    Jak zničit pampelišky na trávníku a záhonech

    Čeho se pampelišky bojí / foto ua.depositphotos.com.

    Než se pustíte do boje s plevelem, musíte si uvědomit, že pampelišek se úplně nezbavíte.Vaším úkolem je zabránit jejich oplodnění pravidelným a postupným snižováním jejich počtu.

    Používejte preventivní opatření:

  • Na jaře hluboko zryjte půdu a mulčujte záhony a záhony.
  • Plochu odplevelte.
  • Na plochách, kde se pampelišky nevyskytují, zasejte trávu.
  • Na podzim půdu znovu zryjte.
  • Tyto činnosti je třeba pravidelně opakovat, jednorázová akce nepřinese žádný výsledek.

    Jak se zbavit pampelišek pomocí lidových prostředků

    Existují pouze dva druhy boje s těmito plevely – mechanický a chemický.Víme, že některé hospodyňky používají ‚babské‘ prostředky, například vařící vodu, ocet, sůl atd.Ve skutečnosti jsou tyto možnosti zbytečné, protože v boji s pampeliškami nepomohou, ale mohou poškodit sousední rostliny nebo domácí zvířata.

    Proto je nejlepší držet se osvědčených metod.

    Mechanické.

    Jeho podstatou je ruční odstraňování plevele pomocí speciálních nástrojů.Metoda se nazývá ‚sečení‘ a měla by se provádět alespoň 1-2krát týdně.Postupem času stonky pampelišek zeslábnou a přestanou tak intenzivně růst.

    Nejdůležitější je odstranit posekané stonky pampelišek z kosené plochy a zničit je, jinak dají semena a budete to muset dělat znovu.

    Chemické látky: V případě, že se jedná o chemickou látku, je nutné ji použít.

    Herbicidy jsou přípravky, které napadají nadzemní část rostliny a její oddenek.Jsou nezbytné, pokud již nelze plevele potlačit mechanicky.

    DŮLEŽITÉ: volte postemergentní herbicidy a ošetřujte plevele ve fázi kořenových listů (před dozráním těkavých semen na hlávkách).

    Při nákupu herbicidů si pečlivě přečtěte informace od výrobce – některé přípravky je třeba aplikovat lokálně na listy, zatímco jiné lze stříkat na rostliny.Podívejte se také na složení nebo se poraďte s prodavačem v obchodě, aby vám vybraný přípravek nezničil úrodu a sklizeň.

    NO COMMENTS

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Exit mobile version