HomeTipyJak se zbavit malých mravenců v domě: 5 osvědčených možností

Jak se zbavit malých mravenců v domě: 5 osvědčených možností

Mravenci domácí jsou škůdci, kteří se mohou objevit v každém bytě.Hlavním důvodem je nedostatečná čistota v obydlí, ale někdy mohou migrovat od sousedů nebo ‚přiletět‘ z ulice na vašem oblečení.UNIAN vám prozradí, čeho se malí mravenci v bytě bojí a jak s nimi bojovat.

Dříve jsme hovořili o tom, jak se zbavit mušek v bytě.

Jak najít mraveniště v bytě

Než se pustíte do hubení škůdců, zjistěte zdroj jejich výskytu.Je známo, že hmyz si razí cestu z ‚krmítka‘ do svého domova.Nechte kousek něčeho chutného na očích a za pár hodin uvidíte, jak ho mravenci obklopují ze všech stran.Pak se pozorně podívejte, kam se vydávají – tam bude hnízdo.

Musí být zničena jako první, protože v hnízdě žije partnerka, která rychle porodí další várku hmyzu.Proto nemá smysl bojovat s mravenci bod po bodu.

Mravenci nejčastěji žijí v místech s vysokou vlhkostí – za skříňkami nebo dřezy v kuchyni, pod lištami v koupelně nebo za dlaždicemi.Právě tam doporučujeme hledat hnízda.

Jak se zbavit mravenců pomocí lidových prostředků

Jak správně připravit jed na mravence pomocí kyseliny borité / depositphotos.com

Pokud nejste zastánci používání domácí chemie nebo si ji nemůžete koupit, podívejte se na způsoby, které Ukrajinci používají odedávna.

Kyselina boritá.

Vezměte něco sladkého a smíchejte pamlsek s kyselinou boritou a přidejte trochu vody.Takovou směs nechte na různých místech v kuchyni – mravenci si její zbytky přinesou do obydlí a látka zničí trávicí systém hmyzu zevnitř.Alternativa ke sladkostem – vařený vaječný žloutek a princip účinku je stejný.

Ocet nebo čpavek.

Potřete všechny povrchy v kuchyni nebo koupelně čpavkem nebo octem – mravenci ztratí orientaci a nebudou schopni rozpoznat vlastní enzymy, které po sobě během cesty zanechali.Můžete použít čisté roztoky nebo je zředit vodou a poté hnízdo a předměty v domě postříkat rozprašovačem.

Rostliny a byliny.

V lékárně kupte květy heřmánku, levandule, máty nebo bobkového listu – mravenci tyto vůně velmi nesnášejí.Bylinky nasypte do sáčků a rozprostřete je po bytě.Alternativně lze použít citronovou kůru.

Česnek nebo pálivá paprika.

Vezměte stroužek česneku a potřete jím všechny povrchy v bytě – vůně odpuzuje hmyz a nutí ho hledat si jiné místo k životu.Postup je třeba často opakovat – česnekové aroma rychle vyprchá.

Stejné je to s hořícím pepřem, měl by se rozsypat podél mravenčí cesty nebo v blízkosti hnízda.

Jedlá soda.

Tato látka po požití mravenci reaguje s kyselinou, což způsobí smrt hmyzu.Přimějte nezvané hosty k ochutnání pochoutky – smíchejte jedlou sodu s něčím sladkým (např. cukrem) a přidejte vodu.Vzniklou směs nechte na těžko přístupných místech v bytě.

Samozřejmě můžete použít i přípravky z obchodu na hubení hmyzu.Gely, pasty, aerosoly, prášky a lapače – sortiment těchto prostředků je k dispozici v každé obchodní síti.Jak se zbavit mravenců v bytě – vaše osobní volba.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments