HomeTipyJak se zbavit černé houby na oknech a parapetu: 4 účinné prostředky

Jak se zbavit černé houby na oknech a parapetu: 4 účinné prostředky

Černá plíseň kolem okna a na samotném skle nejen kazí interiér místnosti, ale také škodí zdraví.Může způsobovat kašel nebo alergie.Plíseň se často objevuje v domech s vysokou vlhkostí a špatným větráním.Plísně lze odstranit levnými domácími prostředky.

Již dříve jsme psali, jak vyčistit plastový parapet.

Jak odstranit plíseň z okna

V závislosti na stáří kolonie plísní a postižené oblasti se proti ní používají různé prostředky.

Prvním prostředkem, který je třeba vyzkoušet, je neředěný stolní ocet.Namočte houbičku hojně do octa a otřete všechna plesnivá místa.Případně lze ocet nalít do rozprašovače a nastříkat na plíseň.Nechte ocet působit hodinu, aby se plíseň rozpustila, a otřete povrch čistou houbou.

Pokud ocet nepomáhá, zkuste použít agresivnější prostředek.K tomuto účelu použijte bělidlo pro domácnost.Smíchejte ho s vodou v poměru 1:1.Bělidlo účinně ničí i staré plísně.Při práci s bělidlem nezapomeňte používat rukavice a místnost větrejte.Plesnivé místo otřete směsí vody a bělidla a nechte působit 30 minut.Poté otřete čistou vlhkou houbou.

Proti plísním a houbám je vhodný fungicidní přípravek.Tento přípravek můžete zakoupit v železářství.Plesnivá místa otřete houbičkou namočenou v roztoku fungicidu a vody v poměru 1:1.Práci provádějte v rukavicích.

Pokud máte k dispozici ultrafialovou lampu, můžete místa zasažená plísní osvětlit pomocí ní.Plíseň vlivem záření rychle odumře.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments