HomeTipyJak se rychle zbavit potkanů: nejúčinnější metody a prostředky

Jak se rychle zbavit potkanů: nejúčinnější metody a prostředky

Zbavit se potkanů může být pro mnoho majitelů domů vážný problém.Existuje několik účinných metod, které vám pomohou se s ním vypořádat.

Nejlepším prostředkem proti potkanům a myším je především zabránit jejich výskytu.Pravidelný úklid domácnosti, vyplnění všech škvír a štěrbin, které mohou sloužit jako přístup pro hlodavce, a správné skladování potravin mohou riziko vzniku problému výrazně snížit.

Pokud si však škůdci již našli cestu do vašeho domu nebo kůlny, můžete k jejich odstranění použít různé lidové prostředky.Soda rozsypaná v místech, kde se potkani často vyskytují, je může pomoci odradit.Můžete také použít ultrazvukové odpuzovače.

V případě radikálnějšího postupu pomůže speciální jed na krysy, který je však třeba používat opatrně, aby nedošlo k poškození zvířat nebo lidí.

Přečtěte si, jak se zbavit potkanů ve stodole a jaký lidový prostředek se nejčastěji používá.

Jak se zbavit potkanů v domě nebo kurníku – metody

Výběr metody závisí na mnoha faktorech, jako jsou místní podmínky, stupeň zamoření a osobní preference.Zde jsou uvedeny některé oblíbené metody:

 • pasti (účinnou metodou jsou klasické nástražné pasti; k přilákání hlodavců použijte návnadu – kousek sýra nebo ořech).
 • jedy (jed na potkany a myši může být účinný, ale je také poměrně nebezpečný; při použití jedů je velmi důležité dodržovat návod a umístit je mimo dosah dětí nebo domácích zvířat).
 • ultrazvuk od krys (tato zařízení vytvářejí zvukové vlny, které jsou pro lidské ucho neslyšitelné, ale dráždí nezvané hosty).
 • Pomoc můžete také vyhledat u profesionálních služeb na hubení škůdců.V případě vážného problému je někdy lepší uchýlit se k této metodě.

  Jak se zbavit potkanů pomocí lidových prostředků – co pomůže

  Zbavit se hlodavců pomocí lidových prostředků může být účinné, ale vyžaduje to opatrnost a vytrvalost.

  Mezi nejoblíbenějšími vynikají následující:

  1. Soda od krys (smíchejte jedlou sodu a cukr ve stejném poměru a umístěte tuto směs na místa, kde jste zaznamenali škůdce; cukr je přiláká a soda, jakmile se dostane do žaludku, způsobí jejich plynatost, což může vést k úhynu).
  2. Levandule a máta peprná (hlodavci opravdu nesnášejí vůni levandule a máty peprné; umístěte sušené listy těchto bylin na místa, kam mohou proniknout, nebo smíchejte esenciální oleje s vodou a rozprašujte je po domě).

  Nezapomeňte, že výsledky se mohou lišit v závislosti na stupni napadení a individuálních vlastnostech hlodavců.

  Připomeňme si, že dříve UNIAN psal, jak se zbavit blech v domě.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments