HomeTipyJak se chránit před chladem a přežít mrazivé počasí: užitečné lifehacky

Jak se chránit před chladem a přežít mrazivé počasí: užitečné lifehacky

Čím více se blíží zima, tím více se objevují otázky, co dělat, abyste se uchránili před chladem, a čím byste se měli zásobit, abyste se zahřáli i v těch největších mrazech.

Jak se chránit před chladem

Nejprve byste si měli připravit termoprádlo, přikrývky nebo si koupit zimní spací pytel.Není na škodu uvažovat o koupi ohřívače a elektrické deky.V nejkrajnějším případě pomohou vyhřívací polštářky.

Thermarest v zimě je pro mnoho lidí pravděpodobně již dlouho nezbytností.Pokud si poprvé vyberete sadu termoprádla, pamatujte, že by měla být těsně přiléhající k tělu, v žádném případě však menší, než je nutné.Nejlepší je také syntetické spodní prádlo.

Spací pytel snadno nahradí několik přikrývek a v případě potřeby jej lze kompaktně sbalit.Nejlepší je zvolit spací pytle, které jsou určeny pro nižší teploty.

Elektrická deka není špatnou volbou pro udržení tepla v chladném počasí.Je dobré, pokud váš model bude mít více režimů ohřevu a také funkci automatického vypnutí, která pomáhá šetřit energii.

Jak se v noci zahřát venku

Když jdete v zimě ven, noste svrchní oděv z nepromokavé a větruodolné syntetické tkaniny.A při výběru spodního oblečení neupřednostňujte bavlněné věci.Nejvhodnější jsou věci z vlny, hedvábí nebo syntetiky.Čím více vrstev oblečení, tím lépe.

Jak se zahřát na ulici / foto: UNIAN.

Jakmile vyjdete ven v mrazivém počasí, snažte se schovat před větrem, přičemž je důležité zakrýt si obličej a dbát na rovnoměrné dýchání nosem.Tyto jednoduché triky, jak uniknout chladu, jsou velmi účinné.

Když začnete mrznout, najděte si místnost, kde se můžete zahřát.I pět minut v obchodě nebo lékárně vás může zachránit před omrzlinami.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments