HomeZahradničeníJak sázet zelí do země: metody výsadby semen a sazenic od zahrádkářů

Jak sázet zelí do země: metody výsadby semen a sazenic od zahrádkářů

V těžkých dobách vám může pěstování zeleniny značně usnadnit život.Ne každý však ví, kde začít – jak se dostat od nákupu semen k hlávkám zelí.

 • Jak vysadit zelí pomocí semen do volné půdy.
 • Jak sázet zelí sazenicemi do volné půdy.
 • Kde je lepší sázet zelí do stínu nebo na slunce.
 • Dříve jsme vám řekli, po čem sázet papriky.

  Jak sázet zelí se semeny do volné půdy

  Pro výsadbu zelí tímto způsobem je třeba počkat, až se půda v hloubce 5 až 10 cm zahřeje alespoň na 8 °C. Při výsadbě je třeba počkat, až se půda zahřeje na 8 °C.

  Semena vysejte do hloubky 2-3 mm.Na obalu si přečtěte, jak daleko od sebe máte zelí vysévat – záleží na tom, jak velké hlávky očekáváte.

  Jak správně vysazovat sazenice zelí v otevřeném terénu

  Ne každý je připraven vysévat zelí ihned do volné půdy – někteří lidé dávají přednost sazenicím.Pokud ji nechcete kupovat, ale vysévat sami, máme pro vás návod i na to.

  Půdu dobře zalijeme – nebudeme ji vlhčit, dokud se neobjeví klíčky.Semena ponoříme do země do hloubky asi 1 cm.Poté nádobu zakryjeme fólií, aby se vlhkost neodpařovala.Naše plodiny uchováváme na teplém místě.Klíčky by se měly objevit 4.-5. den.Poté můžete fólii odstranit a nádobu umístit na chladnější místo – například na balkon nebo lodžii.

  Sazenice by měly být přesazeny do země, když mají 5-7 lístků a dosáhly výšky 12-20 cm.

  Kam je lepší zelí vysazovat – do stínu nebo na slunce

  Zelí má rádo hodně světla, proto je třeba se při jeho výsadbě vyhnout zastíněným místům.Bez světla zelenina zhořkne, vidlice se uvolní a samotné zelí bude nekvalitní.Vyberte místo, kde bude mít zelí co nejvíce slunečního svitu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments