HomeTipyJak rychle zmírnit podráždění po holení v oblasti bikin: spolehlivá metoda

Jak rychle zmírnit podráždění po holení v oblasti bikin: spolehlivá metoda

Vyrážky po holení a podráždění pokožky v citlivých oblastech jsou nejen esteticky nepěkné, ale způsobují také mnoho utrpení.V tomto článku vám poradíme, jak odstranit podráždění po holení v oblasti bikin a jak mu předcházet.

Co dělat, když se po holení v oblasti bikin objeví vyrážka, a nejen to

Samozřejmě je lepší negativním následkům předcházet, než se jich později zbavovat.K tomu je třeba před holením důkladně očistit pokožku, aby se do porušené struktury kůže dostaly zrohovatělé částečky a pot nezpůsobil zánět.Po zákroku byste nikdy neměli kůži třít ručníkem, nechte ji samovolně uschnout.

Pokud se v místech růstu chloupků objeví zánět, musíte:

 • Zkontrolujte podrážděná místa a v případě potřeby odstraňte pinzetou zbývající vlasové kořínky.
 • ošetřete antibakteriální tekutinou a nechte pokožku zaschnout.
 • Aplikujte jemnou zvláčňující nebo hojivou mast.
 • Pokud je to možné, umožněte přístup vzduchu k postiženému místu, aby se zabránilo tvorbě puchýřů na kůži.
 • Poradíme také, jak rychle zmírnit podráždění po holení v oblasti bikin – očištěnou pokožku ošetřete krémem, který obsahuje antibakteriální byliny, mastek a zinek.Tyto složky zmírní zánět a ochrání postiženou oblast před účinky tření a potu.

  Není zbytečné vybírat spodní prádlo z přírodního materiálu, nikoliv syntetického.Ideální je, pokud okraje spodního prádla nejsou na postiženém místě, aby se podráždění při chůzi nezhoršovalo.

  Pokud je povaha vyrážky alergická, bude obtížnější se jí zbavit, o čemž je pojednáno níže.

  Podráždění kůže je nejčastější příčinou

  Záněty a vyrážky po holení jsou způsobeny několika faktory.Mohou být způsobeny buď fyzickým poškozením pokožky, nebo působením látek obsažených v kosmetických přípravcích nebo depilačních krémech.

  Co může způsobit zánět:

 • Starší stroje – Čepele, které byly opakovaně používány, začínají rezivět.I když je takové poškození okem neviditelné, oxidy železa, které jsou již na čepeli, se z ní dostanou na kůži a způsobí zánět.
 • Nevhodná konfigurace strojku – pokud chloupky nezastřihneme úplně, začneme na strojek tlačit a poškodíme pokožku.
 • Znečištěné tkalcovské stavy – pokud břit po použití řádně neumyjeme, směs chloupků, holicích přípravků, částeček epitelu, které zůstaly z předchozí doby, se stává výbornou živnou půdou pro bakterie.Ty se dostanou do mikroskopických ranek a objeví se pupínky.
 • Drsné přípravky – tekutiny obsahující alkohol, antiseptika vysušují pokožku.Může dojít k zarudnutí a dokonce k popálení, proto by se neměla používat kolínská voda jako oplachovací prostředek.
 • Alergie na kosmetiku – pokud obsahuje některé pro vás nevhodné složky, zkuste výrobek změnit.
 • Pokud děláte vše správně, ale vyrážka stále přetrvává, doporučujeme navštívit lékaře.Může se jednat o příznak dermatologického onemocnění nebo metabolické poruchy.K odstranění jejich vnějších projevů je nutné podstoupit příslušná vyšetření a odstranit vnitřní příčinu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments