HomeTipyJak rychle zjistit úroveň radiace ve vašem městě: bezplatné způsoby

Jak rychle zjistit úroveň radiace ve vašem městě: bezplatné způsoby

Ukrajinská rozvědka varuje, že ruští okupanti připravují teroristický útok v Záporožské jaderné elektrárně.Ukrajinci se obávají úniku radiace, pokud se Ruská federace rozhodne spáchat zločin.Každý Ukrajinec si může zjistit úroveň radiace v Kyjevě a dalších městech nezávisle na bezplatných službách.

 • Jaká úroveň radiace je pro člověka nebezpečná.
 • Jak používat dozimetr záření.
 • Online mapa radiační kontaminace.
 • Jak měřit úroveň radiace online bez dozimetru.
 • Jaká úroveň záření je pro člověka nebezpečná

  Norma radiace na Ukrajině je 0,1-0,3 µSv/h nebo 100-300 nSv/h.To je normální úroveň záření, které jsme denně vystaveni.

  0,3-1,2 µ3v/h je již škodlivé zvýšené radiační pozadí.

  Více než 1,2 µSv/h představuje nebezpečné radiační pozadí.Radiační nemoc vzniká při úrovni záření 1,5-4 µSv/h.Úroveň záření 6 µSv/h a více je smrtelná.

  Jak používat dozimetr záření

  Dozimetr je nejjednodušší způsob měření záření.Stačí vzít přístroj do ruky a vše udělá za vás.Cena takového přístroje je asi 1-2 tisíce hřiven.Radiační pozadí může být nestabilní, takže pro přesnější výsledek změřte radiaci 3-5krát.

  Pokud měříte v domě, mějte dozimetr blízko podlahy a stěn, ale dál od holých cihlových zdí a sporáku – mohou zkreslit údaje.

  Online mapa radiační kontaminace

  Aktivisté z Dněpru vytvořili mapu radiace na Ukrajině v reálném čase.Údaje o úrovni radiace poskytuje Ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny a DTEK.Bohužel není možné měřit radiační pozadí na územích dočasně okupovaných Ruskou federací.

  V době psaní tohoto článku nepřekračovala úroveň radiace na Ukrajině normu nikde kromě vyloučené zóny kolem Černobylu.

  Jak měřit úroveň radiace bez dozimetru

  Úroveň radiace ve vaší lokalitě můžete zjistit online bez mapy a bez dozimetru.Můžete tak učinit několika způsoby:

 • Telegram bot Radiační a smogový alarm vám sdělí úroveň radiačního pozadí ve vaší lokalitě, pokud povolíte přístup ke své poloze.Program ji také ve výsledku rozluští.
 • Bezplatná aplikace Radiation Scan Pro je online dozimetr.Program je jednoduchý a snadno použitelný, k dispozici je v systémech iOS a Android.
 • Detektor EMP je velmi jednoduchá aplikace, která zobrazuje úroveň záření ve vaší oblasti a vysvětluje, jaká úroveň je normální.Aplikace je k dispozici pro systémy iOS a Android.

  .

 • Je důležité poznamenat, že všechny tyto metody vyžadují internet.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments