HomeTipyJak rychle usušit prádlo v bytě na podzim a v zimě: osvědčené...

Jak rychle usušit prádlo v bytě na podzim a v zimě: osvědčené lifehacky

Na podzim mokré prádlo vyvěšené na balkoně navlhne a špatně schne.V zimě je to ještě horší – mění se na led.To se nemůže líbit – místo suchých a příjemných věcí dostaneme zmrzlý kus látky a přemýšlíme, jak a kde ho usušit.UNIAN zjistil, jak rychle a efektivně usušit prádlo v chladném bytě.

 • Je možné sušit prádlo v bytě – argumenty.
 • Kde je zakázáno sušit prádlo – nejnešťastnější varianta.
 • Jak sušit prádlo ve vaně – nejlepší tipy a triky.
 • Jak sušit prádlo v bytě, pokud nemáme balkon – doporučení.
 • Dříve jsme hovořili o tom, co dělat, když se prádlo shlukuje v peřinách.

  Zda můžete sušit prádlo v bytě – argumenty

  Pokud potřebujete sušit prádlo v chladném počasí, je třeba se řídit hlavním pravidlem: nevěšet prádlo v obývacím pokoji.To znamená, že pro sušení prádla by měla být vyhrazena samostatná místnost a samozřejmě ne místnost, kde spíte.

  To je odpověď na otázku, proč byste neměli sušit prádlo v místnosti, kde spíte – množství mokrých věcí způsobuje zvýšení hladiny vlhkosti ve vzduchu.Ten se stane ‚těžkým‘, bude se vám hůře dýchat a také mokré prádlo ‚zvedne‘ úplně všechen prach, který je v místnosti.Také sušení prádla v místnosti povede ke vzniku plísní, proto je nejlepší umístit sušičku do kuchyně, na chodbu nebo do jiné místnosti.

  Tam, kde je zakázáno sušit prádlo, je nejnešťastnější možností

  Sušení prádla na radiátorech je první věc, na kterou je třeba pamatovat.Na radiátoru můžete nechat malé a skladné kusy šatníku, jako je spodní prádlo nebo ponožky.Je však lepší neodkládat tam lůžkoviny, ručníky a další věci.Faktem je, že radiátor, který zahřívá oblečení, urychluje odpařování vody a vyvolává tvorbu velkého množství vlhkosti ve vzduchu.Kromě toho, pokud na radiátoru sušíte věci, odevzdá jim veškeré své teplo, protože přístup tepla do chladného prostoru bude zablokován.

  Jak sušit prádlo ve vaně – lifehacks

  Nechávat mokré oblečení v koupelně je špatný nápad, protože hladina vlhkosti tam bude nepřístojně vysoká.Místnost, kde se sprchujete, je již ‚ve vodě‘ a zavěšením mokrého prádla tam vytvoříte další vlhkost.Pokud opravdu chcete sušit oblečení tímto způsobem, pověste je na věšák na ručníky a nezapomeňte nechat dveře do koupelny otevřené.

  Jiná možnost, ať už radiátory nebo obyčejné šňůry na prádlo rozvěšené po stěnách, pro nás není vhodná.

  Jak sušit prádlo v bytě, pokud nemáme balkon – doporučení

  Existuje několik základních pravidel, která je lepší vzít v úvahu, abyste prádlo usušili a neublížili si:

 • Zvyšte na pračce režim odstřeďování – méně mokré prádlo se usuší rychleji.
 • Pověste prádlo na sušák v nebytové místnosti.
 • Otevřete okna, abyste místnost větrali a zabránili přesycení vlhkostí.
 • Prádlo co nejvíce rozprostřete – v záhybech může zůstat přebytečná voda.
 • Když bude venku mínusová teplota, bude relevantní otázka, jak sušit prádlo v zimě a zda se vyplatí nechat ho zmrznout.Mráz je totiž pro tkaninu dokonce užitečný – ‚zabíjí‘ bakterie a plísně.Pokud tedy nepotřebujete prádlo nutně usušit, pověste ho venku.Když je prádlo zmrzlé, nelámejte ho ani neskládejte před rozmrznutím, jinak poškodíte strukturu tkaniny.

  Užitečná rada: pokud chcete zabránit tomu, aby prádlo v chladu zmrzlo, přidejte během praní do prostoru pračky trochu soli.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments