HomeTipyJak rychle a úhledně vyčistit ryby: 3 záludné a snadné způsoby

Jak rychle a úhledně vyčistit ryby: 3 záludné a snadné způsoby

Čištění ryb je složitá a nepořádná záležitost.Šupiny se obtížně oddělují od těla ryby a létají po celé kuchyni.Aby si kuchaři tento proces zjednodušili, vymysleli různé triky, jak ryby rychle a precizně vyčistit.

Již dříve jsme psali o tom, jak se zbavit zápachu ryby poté, co s ní skončíte práci.Uvedli jsme také tipy, jak poznat čerstvou rybu.

Jak očistit ryby vařící vodou

Jednoduchý způsob čištění ryb, který používají kuchaři v rybích restauracích, spočívá v ponoření ryby do vroucí vody.Ryba se vloží do hrnce a její tělo se zalije vroucí vodou tak, aby voda rybu zcela pokryla.Poté po vyvaření ryby ponoří do studené vody.

Poté stačí přejet nožem po porostu šupin a ty se snadno odstraní, aniž by se znečistil povrch.Metoda je účinná zejména u mladých a malých ryb.

Jak čistit ryby v hrnci

Ryby lze snadno vyčistit tak, že je na 15 minut namočíte do hrnce se studenou vodou.Tato metoda šupiny trochu změkčí a umožní jejich opatrné odstranění.Taková ryba se čistí nožem přímo v hrnci, přičemž se začíná od ocasu a postupuje se směrem k hlavě.Šupiny zůstanou ve vodě a neucpou kuchyňskou linku.

Jak čistit ryby pomocí škrabky a novin

Pokud je ryba příliš velká na to, aby se dala vyčistit na pánvi, položte ji na noviny.Tímto způsobem nebude ryba klouzat po stole a všechny nečistoty zůstanou na papíře.Tělo ryby očistěte železnou kuchyňskou škrabkou, přičemž postupujte od ocasu k hlavě.Aby vám ryba při držení v ruce neklouzala, namočte si prsty a posypte je solí.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments