HomeTipyJak přimět slepice, aby v zimě snášely hodně vajec: 6 tipů pro...

Jak přimět slepice, aby v zimě snášely hodně vajec: 6 tipů pro majitele ptáků

Na Ukrajině výrazně vzrostla cena vajec, takže chov domácích slepic je nyní velmi výhodný.Majitelé ptáků vědí, že s příchodem mrazů začínají slepice snášet mnohem hůře než v létě.UNIAN poradil, co dělat, aby slepice v zimě lépe snášely a nesnědly vlastní vejce.

 • Do kurníku zapojte světlo.
 • Zajistěte, aby slepice nevyklovaly vejce.
 • Přidejte slepicím do stravy vitamíny.
 • Dejte slepicím misku s pískem.
 • Urychlete pelichání slepic.
 • Podávejte kuřatům více vlhkého krmiva.
 • Zapojte do kurníku světlo

  Je prokázáno majiteli ptáků: slepice snášejí mnohem více vajec, pokud mají v kurníku světlo.Stačí jedna malá lampa nebo svítilna na solární pohon.Zapněte světlo v noci a vajec bude znatelně více.Při světle žárovky je také pohodlnější sbírat vajíčka a čistit ohrádku.

  Dbejte na to, aby slepice nevyklovaly vejce

  Mnoho slepic s chutí sní svá vlastní vejce, kterých je na podzim již málo.Abyste je od tohoto zlozvyku odnaučili, vybavte hnízdo tak, aby slepice po snesení vajec neviděla na svá vejce.Za tímto účelem umístěte vodorovně sud a vchod shora zakryjte těžkou látkou.Ptáci tak ve tmě svá vejce neuvidí a nebudou je klovat.

  Slepice často svá vejce sežerou kvůli nedostatku bílkovin v těle.V takovém případě můžete do krmiva přidat rybí moučku nebo nasekaná vejce uvařená natvrdo.

  Přidejte slepicím do krmiva vitamíny

  S příchodem mrazů a usycháním zeleně mají ptáci nedostatek vitaminů.Pokud obohatíte jejich stravu, budou snášet mnohem lépe.Za tímto účelem přidávejte do krmiva kokrhel, čerstvou zeleninu a pšeničná zrna.Kuřata mají také velmi ráda kopřivy, plevel a listy červené řepy.

  Na kuřata položte misku s pískem

  Slepice mohou odmítat snášet vejce, protože mají v peří parazity.Ptáci si peří čistí pískem, proto se doporučuje umístit do kurníku velkou misku s pískem.Nosnice se v něm budou koupat a spát.

  Urychlete pelichání slepic

  Slepice pelichají jednou ročně, obvykle koncem podzimu.V tomto období přestanou snášet vejce, protože veškerou energii vynakládají na pelichání a na snášení vajec jim nezbývá.Majitelé ptáků mohou pelichání urychlit.Za tímto účelem přidávají do krmiva bílkoviny (masokostní moučku, sušené mléko atd.), krmná semena a kukuřici.Veterinární lékař může také doporučit přípravky na urychlení pelichání ptáků.

  Podávejte kuřatům vlhčí krmivo

  Kuřata hůře snášejí suché zrní a krmné směsi.Chcete-li získat více vajec, krmte nosnice sezónní zeleninou a mokrým krmivem: dýně, cukety, krmná dýně, kukuřice.V zimě uvařte slepicím brambory se zrním a poté je rozmačkejte s obilnými otrubami.

  Mohlo by vás také zajímat:

 • Jak se zbavit potravinových molů v kroupách: algoritmus postupu.

  .

 • Jak dlouhodobě skladovat brambory, aby nevyklíčily a nezkazily se: 6 způsobů.

  .

 • Co dělat na zeleninové zahradě a v sadu v říjnu: 8 nejdůležitějších činností.

  .

 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments