HomeTipyJak prát bílé tenisky v pračce a ručně: nejlepší způsoby

Jak prát bílé tenisky v pračce a ručně: nejlepší způsoby

Bílé tenisky vypadají velmi módně a slušivě, ale mají jednu podstatnou nevýhodu – velmi rychle se zašpiní.Po delším nošení taková obuv ztrácí svůj prodejný vzhled.UNIAN jmenoval způsoby, jak prát bílé tenisky ručně a v pračce.

Již dříve jsme psali, jak vyprat bundu v pračce.

Příprava na čištění obuvi

Před praním běžecké obuvi z ní vyjměte vložky a tkaničky.Boty otřete vlhkým hadříkem nebo kartáčkem.Pokud je na botě čerstvá špína, počkejte, až zaschne, abyste se při čištění vyhnuli šmouhám.

Při čištění tenisky nejprve naneste přípravek na malou plochu boty, abyste se ujistili, že zvolený přípravek nepoškodí tkaninu.

Zubní pasta: V případě, že je třeba použít zubní pastu, můžete ji použít i v případě, že je třeba ji použít v případě, že je třeba použít zubní pastu

Na znečištěné místo naneste malé množství bílé zubní pasty.Pastu vetřete do povrchu boty suchým štětcem.Nechte působit 5 minut a opláchněte hadříkem navlhčeným teplou vodou.

Jedlá soda

Smíchejte jedlou sodu s malým množstvím vody a vytvořte hustou pastu.Pastu naneste na obuv a rozetřete ji kartáčkem.Nechte ji působit 10 minut.Opláchněte mokrou houbou.

Směs octa a pracího prášku

Připravte si směs 2 lžic octa, 1 lžičky jedlé sody, 2 lžic pracího prášku a 1 lžíce peroxidu vodíku.Tuto směs vetřete do trenažéru a nechte působit 15 minut.Poté boty opláchněte teplou vodou.

Bramborový škrob s mlékem

Směs bramborového škrobu a teplého mléka v poměru 1 : 1 dobře funguje na kožené tenisky.Tuto směs naneste na hadřík nebo bavlněný kotouč a otřete celý povrch obuvi.Po vyčištění opláchněte teplou vodou.

Odstraňovač laku

Odstraňovač laku nelze použít k čištění svršku obuvi, ale je vhodný k čištění bílých podrážek.Přípravek naneste na podrážku, nechte působit 30-40 minut a botu otřete mokrým kartáčem.

Jak prát tenisky v pračce

Kvalitní látkové tenisky lze prát v pračce.Levné boty do pračky nedávejte, protože se v nich po vyprání může odlepit podrážka.Před praním v pračce namočte tenisky na několik hodin do vody s bělidlem.Vytáhněte tkaničky.

Ponořte tenisky do pračky a zvolte režim ‚ruční praní‘ nebo ‚sportovní praní‘.Použijte režim výkonného máchání a vypněte odstřeďování a sušení.Tenisky by se měly prát bez prášku – pouze s tekutým mýdlem.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments