HomeTipyJak otevřít plechovku bez otvíráku: 3 metody v terénu

Jak otevřít plechovku bez otvíráku: 3 metody v terénu

Konzervy se staly povinnou součástí nedočkavého kufru každého Ukrajince.V krytu nebo v terénu však otvírák na konzervy nebudete mít vždy s sebou.Existuje několik způsobů, jak otevřít konzervu pomocí improvizovaných prostředků.

Stolní nebo kapesní nůž

Nůž je dalším předmětem, který by rozhodně neměl chybět v úzkostlivém kufru.Určitě ho tam dejte, pokud jste tak ještě neučinili.

Chcete-li konzervu otevřít nožem, položte ji na rovný povrch.Umístěte nůž svisle na okraj víčka a jednou rukou pevně uchopte rukojeť.Druhou rukou poklepejte na nůž a propíchněte víčko.Udělejte mnoho otvorů po celém okraji víčka.Vsuňte nůž do jednoho z otvorů a opatrně víko rozřízněte.

Lžíce: Lžíce se zvedne nahoru a nahoru a nahoru a nahoru

Lžíci lze použít k otevření sklenice stejným způsobem jako nůž, ale bude to vyžadovat větší úsilí.Kulatý konec lžíce položte svisle na okraj víka.Přitiskněte lžíci na povrch víka a pohybujte s ní do stran, dokud víko nesetřete.Pokračujte ve stírání nových otvorů vedle předchozích, dokud sklenici neotevřete.

Kámen nebo asfalt

Tento způsob zabere více času a úsilí, ale umožňuje otevřít plechovku téměř kdekoli.Za tímto účelem dobře třete plechovku krouživými pohyby o asfalt, velký kámen nebo betonovou podlahu.Poté se celý okraj na víčku opotřebuje.Jemně zmáčkněte plechovku ze strany a sejměte horní víčko.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments