Home Tipy Jak odstranit žlutý plak na zubech doma: profesionální a lidové metody

Jak odstranit žlutý plak na zubech doma: profesionální a lidové metody

0

Kromě výplní, extrakcí a dalších stomatologických manipulací je důležité věnovat pozornost odstínu zubů.Špatná ústní hygiena, častá konzumace barevných nápojů a špatné návyky vedou ke žloutnutí skloviny.UNIAN vám poradí, jak si vybělit zuby doma, abyste získali krásný úsměv, aniž byste museli navštívit odborníka.

Aby se situace nezačala zhoršovat nebo aby se udržel požadovaný odstín zubní skloviny, doporučují zubní lékaři dodržovat preventivní opatření.Přečíst si o nich můžete na obrázku níže.

Užitečné rady / Infografika UNIAN

 • Jak vybělit zuby pomocí jedlé sody.
 • Jak si vyčistit zuby pomocí uhlí.
 • Jak vybělit zuby pomocí peroxidu vodíku.
 • Jak vybělit zuby jablečným octem.
 • Bělící proužky.
 • Bělící náústky.
 • Bělící gely.
 • Jak vybělit zuby pomocí jedlé sody

  Nejjednodušší metodou tohoto bělení je nanést prášek na zubní kartáček a vyčistit si zuby jako obvykle.Výsledek bude viditelný okamžitě – zubní sklovina bude světlejší a silnější, stejně jako zmizí zápach z úst.Existují také kombinované recepty s jedlou sodou:

 • Soda a 3% peroxid vodíku – smíchejte v poměru 1:1 a vytvořte kašičku, naneste na kartáček a vyčistěte si zuby.Ústa si důkladně vypláchněte.
 • Soda a citron – na zubní kartáček nasypte 0,5 lžičky jedlé sody a pár kapek citronu.Vyčistěte si zuby a vypláchněte teplou vodou.
 • Soda a jahody – 3-4 bobule smíchejte s 0,5 lžičky jedlé sody, kašičku naneste na zuby a nechte působit 5-10 minut.Vypláchněte si ústa a výsledek upevněte vyčištěním zubů fluoridovou zubní pastou.
 • Vlastnosti metody: soda je účinná látka, která agresivně působí na povrch zubu.Proto pokud máte citlivé zuby nebo dásně, tenkou sklovinu nebo se v ústní dutině vyskytují zánětlivé procesy, nemůžete si zuby bělit sodou.

  Jak si vyčistit zuby pomocí dřevěného uhlí

  Chcete-li tímto způsobem vybělit zubní sklovinu, musíte rozdrtit tabletu aktivního uhlí a prášek nasypat na zubní kartáček.Poté zuby třete maximálně 2 minuty a několikrát si vypláchněte ústa vodou – dřevěné uhlí se špatně vyplachuje.

  Vlastnosti metody: Lidé, kteří mají korunky nebo můstky, tuto metodu raději nepoužívají.Někteří lidé, kteří si chtějí zesvětlit zuby, si také stěžují, že dřevěné uhlí poškrábe sklovinu a způsobí podráždění dásní.Tyto nuance berte při zákroku v úvahu.

  Jak vybělit zuby pomocí peroxidu vodíku

  Zubní lékaři se domnívají, že nejšetrnější metodou bělení zubů peroxidem je oplachování.Je třeba smíchat 3% roztok s převařenou vodou v poměru 1:1, vyčistit si zuby zubní pastou a poté si směsí dvě minuty vyplachovat ústa.Poté znovu vyplachujte, ale již čistou převařenou vodou, abyste smyli zbytky peroxidu.Provádět takovou manipulaci můžete dvakrát denně – účinek bude postupný.

  Vlastnosti metody: Každá rada, že můžete na zubní sklovinu aplikovat koncentrovaný roztok peroxidu, je nebezpečná.Antiseptikum ve velkých dávkách může způsobit citlivost zubů nebo zničit zubní tkáň.K bělení mohou peroxid používat pouze lidé s dokonale zdravými zuby.

  Jak vybělit zuby pomocí jablečného octa

  K zesvětlení zubní skloviny můžete použít koncentrovaný jablečný ocet.Po vyčištění zubů pastou si vypláchněte ústa octem a poté je několikrát vypláchněte teplou vodou.

  Účinná je také kombinace s jedlou sodou: smíchejte ocet a jedlou sodu v poměru 1:1 a vytvořte kašičku, vyčistěte si zuby, nechte působit 5-10 minut a poté vypláchněte teplou vodou.

  Vlastnosti metody: Jablečný ocet při pravidelném používání pomůže nejen zesvětlit sklovinu, ale také zlepšit ústní hygienu, protože účinně bojuje proti bakteriím.Používat takový prostředek, způsob a přírodní, mohou pouze lidé se silnou sklovinou a zdravými zuby.

  Na trhu jsou tři druhy zubních prostředků, které mohou rozjasnit sklovinu a zajistit vám krásný úsměv. čtěte takéKyselina citronová: 8 využití v životě.

  Bělící proužky

  Balení s proužky je třeba otevřít a z každého z nich odstranit ochranný povlak.Dlouhý nalepte na horní řadu zubů a krátký na spodní řadu.Horní a dolní proužky pevně přitiskněte k zubům podél linie dásní a zbývající okraj přeložte k vnitřní straně zubů.Párátkem nebo nehtem přejeďte proužky v místě, kde se zuby spojují, aby se bělící gel dostal do mezizubních prostor.Nechte proužky působit 30 minut, vypláchněte ústa a vyčistěte zuby zubní pastou.

  Vlastnosti metody: Někteří lidé tvrdí, že během používání proužků se zvyšuje citlivost zubů, ale zubaři tvrdí, že to není zdraví nebezpečné.Je přísně zakázáno polykat sliny, které se během procedury vylučují – musí se vyplivnout.Před použitím proužků byste si neměli čistit zuby a během bělení byste neměli pít kávu, víno a jiné barevné nápoje.Čtěte takéPeroxid vodíku na čištění: 10 způsobů použití v domácnosti.

  Bělení ústní dutiny

  Princip působení chráničů zubů je stejný jako u proužků – jedná se o plastové polštářky, které udržují gel na zubech.Použití chrániče zubů je snadné – je třeba vyčistit si zuby zubní pastou a poté je otřít kapesníkem.Naplňte vnitřek chrániče zubů gelem, nasaďte destičky na čelisti a pevně je uzavřete.Na konci procedury chrániče zubů sejměte a vypláchněte si ústa vodou.

  Zvláštnosti metody: Pro zhotovení vhodných chráničů zubů je nutné se poradit se zubním lékařem.Doba léčby a všechny nuance s ní spojené se stanovují individuálně v závislosti na stavu vašich zubů a dásní.

  Bělící gely

  Tato metoda je vhodná, pokud je zabarvení skloviny nepatrné.Gely obsahují fluorid, který ničí bakterie, rozjasňuje sklovinu a odstraňuje nepříjemný zápach z ústní dutiny.Použití gelu je jednoduché: před čištěním zubů je otřete kapesníkem.Otáčejte tužkou, dokud se neobjeví gel, a naneste jej na zuby.Počkejte 10-15 minut a opláchněte teplou vodou.

  Vlastnosti metody: Do půl hodiny po zákroku nesmíte jíst ani pít.Samotnou proceduru je lepší provádět dvakrát denně, účinek bude patrný po 4-7 dnech.Tímto způsobem můžete zuby vybělit o 2-3 tóny.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version