HomeTipyJak odstranit zažloutnutí límce na košili: osvědčené metody

Jak odstranit zažloutnutí límce na košili: osvědčené metody

Zažloutlý límec košile – určitě jste se s tímto problémem setkali.Žluté skvrny na oblečení jsou nejen nepříjemné, ale také kazí váš vzhled.Vzpomeňte si, kolikrát jste vyhodili tričko nebo košili, která měla na límci žluté skvrny, ale to už je minulost, protože se dozvíte, jak vyprat zažloutlý límec a prodloužit životnost košile.

Jak odstranit zažloutnutí na límci a manžetách košile

Za jeden z nejběžnějších prostředků čištění límců košil je považován bělidlo nebo odstraňovač skvrn.Tato možnost je relevantní zejména pro ty, kteří hledají informace o tom, jak vyčistit bílý límec košile.Mnoho lidí se však dopouští osudové chyby – nečte návod, kde je uveden materiál košile.Je třeba mít na paměti, že na některé materiály má chlor destruktivní účinek a košili pak nelze zachránit.Pokud se přesto rozhodnete zkusit vyprat pánské límce těmito prostředky, nezapomeňte dodržovat dávkování a teplotní režim během praní.Obvykle je to předepsáno na obalu prostředku.

Dalším účinným způsobem, jak odstranit zažloutnutí límce košile, je peroxid.Je lepší jej používat na bílé tkaniny.Chcete-li se zbavit mastných skvrn na límci a manžetách, použijte lidový prostředek:

 • Rozpusťte ve vodě 4 polévkové lžíce.Nastrouhaného pracího mýdla bez vůně ve vodě.
 • Přilijte 50 ml lékárenského peroxidu.
 • Roztok naneste na zažloutlé skvrny a nechte ho na límci působit půl hodiny.
 • Poté skvrny přejděte zubním kartáčkem a předmět vyperte jako obvykle.Nepřehánějte to však, protože pak budete muset límec zbavit žmolků.

  K záchraně košile nebo vybělení límečku na školní uniformě můžete použít také roztok čpavku smíchaný s vodou v poměru 1:1.Nezapomeňte si vzít rukavice a otevřít okna, protože zápach čpavku není příjemný.Po tomto postupu se budete muset určitě umýt.

  Pokud se jedná o barevnou tkaninu, může glycerin pomoci zachránit límec.Naneste ho na skvrny na půl hodiny a poté opláchněte ve vodě s citronovou šťávou nebo kyselinou citronovou.Po obvyklém vyprání budou skvrny pryč.

  Co ale dělat, když nemáte na praní čas? Existuje způsob, jak vyčistit límec košile bez praní.Zkušené hospodyňky radí používat sůl a peroxid.Ve 3 litrech vody rozpusťte 1,5 lžičky soli.soli a peroxidu a košili v ní namočte na 20 minut.Nezapomeňte ji pravidelně obracet, aby skvrny mizely rovnoměrně.Poté košili jednoduše opláchněte, nemusíte ji prát.Pro rychlejší schnutí můžete použít obyčejný fén.

  Jak nezanechat skvrny na límci košile

  Abyste se nemuseli dlouho trápit se žlutými skvrnami, existuje několik preventivních metod.Ačkoli to zní jako klišé, věnujte větší pozornost čištění pokožky krku.Mnozí tuto oblast při sprchování nebo mytí často ignorují.Také se snažte nepoužívat stylingové přípravky na místa, která budou v kontaktu s límcem.

  Doporučuje se také prát košile ihned po jejich nošení, aby se do látky nevsákl pot, prach a mastnota.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments