HomeTipyJak odstranit zápach z plastových nádob: tipy na záchranu a čištění nádobí

Jak odstranit zápach z plastových nádob: tipy na záchranu a čištění nádobí

Plastové nádoby jsou již dlouho součástí života každého z nás.Jsou multifunkční a jejich používání je velmi pohodlné.Jejich jedinou nevýhodou zůstává schopnost pohlcovat pachy, což je způsobeno porézní povahou samotného materiálu.Existuje však mnoho možností, jak zápach z plastové nádoby odstranit.

Jak odstranit zápach z plastové nádoby

Pokud vás tento problém trápí, zkuste použít noviny.Zmačkejte list, vložte jej do nádoby a pevně uzavřete víko.Novinový papír pohltí pachy během několika hodin.Nejlepšího účinku dosáhnete, necháte-li ho tam přes noc.

Pokud nevíte, čím umýt plastové nádoby, abyste neutralizovali zápach, vezměte si citron.Nádobu jednoduše otřete kůrou citrusu a problém se tím vyřeší.Můžete ji také vyčistit pomocí jedlé sody – stačí prášek zředit trochou vody a touto hustou směsí nádobu potřít.Nechte ji několik hodin působit a opláchněte.

Jak odstranit zápach čínského plastu

Další možností, jak se zbavit nepříjemného zápachu na nádobí, je dát tam kávová zrna, mletou kávu nebo její sedlinu.Ta sehraje roli absorbentu a zanechá po sobě příjemnou vůni.

Pokud nechcete plýtvat kávou, existuje další možnost, jak se zbavit nepříjemného zápachu z plastu.Stačí do nádoby nalít horkou vodu, přidat vanilin a nechat působit přes noc.Poté stačí nádobí opláchnout.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu v plastové láhvi

Ne každý ví, jak odstranit zápach z plastové láhve, protože její čištění není tak snadné jako u běžných nádob.

Vezměte čtvrt šálku octa, přidejte trochu prostředku na mytí nádobí a vše nalijte do láhve.Nechte ji několik hodin zavřenou a čas od času s ní zatřepejte.Pak ji jen pořádně vypláchněte, aby nezůstaly žádné stopy po mýdlové vodě.

Můžete také použít tipy o vanilinu a jedlé sodě, jen je místo do nádoby nasypete do láhve.Pokud máte navíc citron, vymačkejte šťávu z jedné poloviny do nádoby, přidejte vodu a nechte hodinu působit.Poté už stačí jen opláchnout.

Již dříve jsme si řekli, jak umýt pánev do lesku.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments