HomeTipyJak odstranit zápach z bot za 1 noc: úsporný lifehack

Jak odstranit zápach z bot za 1 noc: úsporný lifehack

Mnoho lidí se v zimě potýká s nepříjemným problémem – od neustálého nošení začnou boty a obuv nepříjemně zapáchat.Bojovat s tím můžete různými způsoby, ale jednou z nejlepších metod, jak odstranit nepříjemný zápach z bot – použít to, co každý vyhazuje do koše, a to zbytečně.

Jak odstranit nepříjemný zápach z bot pomocí mandarinek – návod

Citrusová kůra je jedním z nejlepších pomocníků při otázce, jak odstranit zápach z bot.Ten se objevuje právě v zimě kvůli tomu, že se nohy hodně potí.Nosíte ponožky a punčocháče, dáváte si teplé vložky, pohybujete se na ulici a pak jdete dovnitř – tam je rozdíl teplot, nohy se zahřívají.Výsledkem jsou mokré boty a nepříjemný zápach.Zápach z bot můžete odstranit během jediné noci, napište si návod.

Je třeba vzít obyčejné mandarinky, oloupat je a sníst.Slupky nevyhazujte, ale nakrájejte je na malé kousky a vložte je do bot.Zapněte si boty nebo holínky, nechte je přes noc a ráno slupky vyhoďte.Budete překvapeni, ale po nepříjemném zápachu nezůstane ani stopa – slupky mandarinek pohltí všechny nepotřebné vůně a na materiálu boty zůstanou jen snadno zjistitelné éterické oleje.

Pokud chcete z bot nebo holínek ještě více odstranit přebytečnou vlhkost, vložte do boty zmačkané noviny spolu s citrusovými slupkami.Tato metoda pomůže ‚zabít dvě mouchy jednou ranou‘ – ráno budete mít naprosto suché, čisté a neutrálně vonící boty.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments