HomeTipyJak odstranit zápach ryb: z nádobí, rukou, prkénka a lednice

Jak odstranit zápach ryb: z nádobí, rukou, prkénka a lednice

Pokrmy z ryb jsou velmi výživné a zdravé, ale mají značnou nevýhodu.Zápach syrových ryb se trvale usazuje ve všech materiálech a površích.Žádné čisticí prostředky toto aroma nedokážou smýt a ani větrání to nezachrání.Rybí ‚jantar‘ na krájecím prkénku nebo v lednici se může přenést na jiné výrobky a zkazit jídlo.

 • Jak odstranit rybí zápach z nádobí.
 • Jak odstranit zápach rybiny z prkénka na krájení.
 • Jak odstranit zápach ryb z lednice.
 • Jak se zbavit zápachu ryb z kůže a oblečení.
 • Jak odstranit rybí zápach z nádobí

  Roztok octa pomůže odstranit zápach rybiny z pánví, kuchyňského náčiní, hrnců a dalšího nádobí.Rozpusťte 100 ml obyčejného stolního octa v 1 litru horké vody.Do tohoto roztoku vložte nádobí páchnoucí rybinou a nechte jej 15 minut působit.Poté nádobí opláchněte mycím prostředkem.

  Jak odstranit rybí zápach z prkénka na krájení

  Citronová šťáva může pomoci odstranit zápach rybiny z prkénka na krájení.Prkénko dobře potřete polovinou citronu a poté opláchněte horkou vodou.Prkénko můžete také potřít citronem před krájením ryby – dřevo pak zápach neabsorbuje.

  Starý rybí zápach můžete z prkénka odstranit použitým čajovým výluhem nebo hořčičným práškem.Posypte prkénko těmito látkami, nechte 10 minut působit a prkénko opláchněte.

  Jak se zbavit zápachu ryb z lednice

  Chcete-li z chladničky odstranit zápach ryb, odpojte ji od sítě a vytáhněte všechny potraviny.Poté otřete stěny, police a dveře chladničky roztokem jedlé sody: 4 polévkové lžíce na 1 litr teplé vody.Nechte působit 30 minut a poté lednici umyjte čistou teplou vodou.

  Jak se zbavit zápachu ryb z kůže a oblečení

 • Rybí zápach usazený v kůži lze odstranit pomocí citronové šťávy.Potřete si ruce a prsty dužinou z čerstvého citronu.
 • Pokud vám v ústech zůstává rybí pach, rozžvýkejte několik petrželových listů.
 • Také chuť ryby v ústech můžete přerušit čerstvými jablky, citrusy nebo jahodami.
 • Oblečení s rybím zápachem se doporučuje prát v pracím mýdle nebo namočit do octového roztoku.
 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments