HomeTipyJak odstranit plíseň v koupelně na stropě, stěnách a tmelu: nejlepší lék

Jak odstranit plíseň v koupelně na stropě, stěnách a tmelu: nejlepší lék

Černá plíseň (houba) v koupelně nebo v jiné místnosti není nejlepším ‚sousedem‘, rozhodně je nutné s ní urychleně bojovat, a to dostatečně rychle.Můžete se jí zbavit doslova za 5 minut – nejlepším prostředkem proti plísni v koupelně je bělení.

Plísně se objevují tam, kde je trvale vysoká vlhkost, a pokud bude člověk v místnosti s plísní pobývat delší dobu, hrozí mu kožní vyrážky, suchý kašel, zánět dutin, zápal plic a astma – tím je nebezpečná černá plíseň v koupelně.

K tomu, abyste se plísně zbavili, budete potřebovat bělidlo, kartáček/zubní kartáček, nádobu s bělidlem, hadr, tepelný ventilátor (fukar), rukavice a respirátor.

Před zahájením práce si nezapomeňte nasadit rukavice a respirátor.Bělidlo má nepříjemný zápach a může poškodit pokožku.Pokud máte brýle, je nejlepší pracovat v nich.

Bělení pomůže zbavit se plísně v koupelně / snímek obrazovky.

Jak odstranit plíseň v koupelně doma za 5 minut

Pokud plíseň není příliš hluboko usazená v povrchu, lze ji opravdu odstranit za pouhých 5 minut – k tomu je třeba nalít do nádoby bělidlo, vzít kartáček nebo zubní kartáček a přípravek nanést na místo, kde je plíseň.

Jak odstranit plíseň ze stěn v koupelně – rychlý způsob

Naneste na stěnu přípravek Whitewash – pokud máte na stěnách obklady, je dobré je po nanesení přípravku otřít.Pokud jsou stěny vymalované nebo vytapetované, stačí postižená místa hojně ošetřit bělidlem.Čím více plísní – tím vícekrát budete muset bělení provádět.

Jak odstranit plíseň v koupelně na stropě – snadný způsob

Princip je stejný – aplikujte bělící prostředek, dokud plíseň z povrchu nezmizí.Pokud se plíseň rozrostla do hloubky – budete se muset snažit – použijte velké množství vápna a doslova ji ze stropu vydrhněte.

Buďte opatrní, vápno může kapat z kartáče nebo zubního kartáčku.Pokud se vám kapky dostanou na kůži nebo do očí – ihned vše důkladně opláchněte.

Bělidlo pomůže vydrhnout plíseň z koupelnového tmelu / screenshot.

Jak odstranit plíseň na koupelnovém tmelu – lifehack

Pokud nemůžete plíseň z tmelu setřít jen bělidlem, měli byste použít houbičky.Namočte houbičky do bělidla, položte je na plesnivý tmel a přitlačte.Přibližně po 8 hodinách houbičky vyjměte a setřete zbytky plísní.

Chcete-li odstranit plíseň v koupelně s bělidlem na dlouhou dobu, musíte se vypořádat s příčinou jejího vzniku – vlhkostí.Po ošetření míst zasažených plísní koupelnu vysušte tepelným ventilátorem.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments