HomeTipyJak odnaučit kočku lézt po stolech: 6 osvědčených humánních způsobů

Jak odnaučit kočku lézt po stolech: 6 osvědčených humánních způsobů

Kočky rády skáčou po stolech a zkoumají je.Toto chování má několik důvodů: na vysokých plochách se cítí bezpečně, žadoní o jídlo nebo náklonnost od osoby u stolu nebo prostě jen zkoumají svět.

Pokud však takový zvyk zvířete majitele znepokojuje, je možné se pokusit jeho zájem o stůl odradit.Je však důležité si uvědomit, že převychovat kotě je mnohem snazší než dospělou kočku.Při výcviku kočky je třeba být trpělivý – zbavit se návyku může trvat několik dní až několik týdnů, v závislosti na tvrdohlavosti zvířete.

 • Co nedělat s kočkou na stole.
 • Rozložte na stůl fólii.
 • Používejte pachy, které jsou kočce nepříjemné.
 • Umístěte na stůl misku s vodou.
 • Přikryjte stůl oboustrannou lepicí páskou.
 • Rozložte těžké předměty na stůl.
 • Položte na stůl lehátko.
 • Co nedělat s kočkou na stole

  Nejdříve si uvědomme, jak nelze odstavit domácího mazlíčka.Křik a fyzické násilí na kočku nefungují.Nebude schopna pochopit souvislost mezi špatným chováním a trestem, ale začne se svého majitele bát.

  Bití zvířete, křik na něj, hrubé odstrkování ze stolu a tleskání rukama je přísně zakázáno.To vše může vést k vážným poruchám psychiky kočky, zejména pokud je zvíře od přírody bázlivé.Po takovém ‚výcviku‘ vám zvíře přestane důvěřovat.

  Důležité je rozvíjet u kočky nechuť lézt na stůl, nikoliv odpor k majiteli.

  Rozložte na stůl fólii

  Kočky nesnášejí zvuk a strukturu fólie.Rozložte fólii na stůl a počkejte, až na ni zvíře skočí.Většina zvířat znechuceně skočí na podlahu.Fólii nechte několik dní ležet na stole, aby se návyk upevnil.

  Používejte pachy, které jsou kočce nepříjemné

  Většina koček nesnáší pach citrusových plodů.Na stůl můžete položit pomerančovou nebo citronovou kůru nebo povrch potřít citrusovým esenciálním olejem.Kočka si pak bude stůl spojovat s nepříjemným zápachem.

  Umístěte na stůl misku s vodou

  Na okraj stolu položte široký plech naplněný vodou.Pokud kočka po skoku vstoupí do vody, zaručeně skočí.Pokud však zvíře plech obejde, položte jeho tlapky do vody.

  Stůl zakryjte oboustrannou lepicí páskou

  Kočky se opravdu nerady dotýkají lepkavých věcí.Zkuste zakrýt povrch stolu oboustrannou páskou.Jakmile kočka ucítí lepivý materiál polštářky svých tlapek, hned z něj seskočí.

  Položte na stůl těžké předměty

  Vycpěte celý stůl těžkými a velkými předměty, aby na něj kočka nemohla fyzicky skočit.Tato metoda samozřejmě nebude fungovat, pokud potřebujete stůl používat.

  Položte na stůl lehátko

  Všechny popsané metody jste již několikrát vyzkoušeli a žádná z nich nezabrala.Kočka vytrvale chodí po stole.V tomto případě můžete alespoň položit kočičí oblíbený pelíšek na okraj stolu.Bude sice nadále skákat po stole, ale s největší pravděpodobností přestane chodit po stole a rušit lidi a bude odpočívat pouze v postýlce.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments