HomeTipyJak nezmrznout v zimě bez topení: 5 aktuálních tipů

Jak nezmrznout v zimě bez topení: 5 aktuálních tipů

Prozradíme vám pět účinných tipů, jak se v zimě zahřát v bytě bez topení.

Izolace oken a mezer

Pokud máte stará dřevěná okna, vždy jimi velmi táhne.Je třeba je utěsnit.Nejúčinnější metodou je pěnová guma a papír.Do velkých mezer vložíte kousky pěnové gumy a horní část překryjete speciálním papírem na okna nebo lepicí páskou.Takové jednoduché úkony vás zbaví malých škvír, kterými teplo z místnosti velmi rychle uniká.

Teplo odrážející clona mezi radiátorem a stěnou

Mluvíme-li o tom, jak v bytě zateplit, nesmíme zapomenout na speciální fóliové zástěny.Umísťují se za radiátor a odrážejí teplo.Proto se prakticky nikam na konkrétní místo nedostane.Nejčastěji se takové fóliové zástěny umisťují za radiátor a za potrubí, která jsou zdrojem tepla.

Jak nezmrznout v zimě bez topení / foto depositphotos.com.

Izolační povrchy

Jedná se o další účinnou metodu, jak snáze přečkat zimu.Jedná se o koberce a lůžkoviny, kterými je lepší pokrýt všechny povrchy.Textilie, kterými pokryjete podlahu, židle, stěny, pomohou udržet teplo.Toto řešení je také odpovědí na otázku, jak si vytopit místnost bez topení – pokud je místnost malá, je lepší vnést do ní co nejvíce nábytku a všechny povrchy pokrýt textilními rohožemi.

Teplo z kuchyňských spotřebičů

Pomáhá také.Pokud například v kuchyni něco vaříte na varné desce, po určitou dobu se tam hromadí teplo.Pamatujte však na bezpečnostní pravidla a nenechávejte spotřebiče zapnuté bez dozoru po delší dobu.Může to způsobit požár!

Vyhřívací polštářky

Jak si vytvořit teplý domov bez topení? Je to téměř nemožné, ale zde jsou určité metody bodového vytápění.Můžete si například vyrobit teplovodní topnou podložku.Pokud nemáte po ruce vyhřívací polštářek, pak vám pomohou plastové lahve s teplou vodou.Nezapomeňte také na včasnou plnohodnotnou výživu a horký čaj.

Jak nezmrznout v zimě bez topení / foto depositphotos.com.

Všimněte si, že teplota v domě bez topení může klesnout na rekordně nízké stupně, takže je lepší spát v oblečení.Nejideálnější variantou je zakoupení termoprádla.

Připomeňme, že v bytě se nejvíce vyplavuje světlo.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments