Home Tipy Jak naučit kočku na záchod: co dělat, když nic nepomáhá

Jak naučit kočku na záchod: co dělat, když nic nepomáhá

0

Kočky se obvykle učí chodit na záchod, když jsou ještě malé, a opakují to po své mamince-kočce.Existují však i nešťastné výjimky.Jak naučit kočku na záchod, když nic nepomáhá, si přečtěte v materiálu.

Nejlepší způsob, jak naučit kotě na záchodovou mísu, je jednoduchý a účinný

Domácí kotě se naučí používat stelivový box před dosažením věku jednoho měsíce.Jak ale naučit kotě používat stelivo pomocí lidových prostředků, pokud bylo sebráno na ulici nebo k vám přeneseno dříve, než zafungoval příklad jeho matky?

Dvě osvědčené metody:

 • Nasypte stelivo do záchůdku, dejte tam kočku a začněte hrabat tlapkami stelivo.Zvíře vaše počínání zachytí a uvědomí si, že právě tam potřebuje hrabat a chodit na záchod.
 • Lžičku, která zůstala na špatném místě, ubrouskem ubrouskem ucpěte a dejte ji do záchodové mísy.Vezměte kočku k záchůdku, položte ho tam a ujistěte se, že si k látce přičichla a zachytila její vůni.Jen do loužičky nešťourejte nosem, kočky jsou velmi háklivé a mohly by vám začít dělat naschvály.Podobně je to s výkaly, položte je na výplň a jemně je pohrabejte tlapkou vašeho mazlíčka.
 • Můžete také nasypat stelivo na mokré místo, přitlačit ho, aby pohltilo výsledky výkalů, sebrat ho lopatkou a dát zpět do steliva.Pravidelně dávejte kočku do steliva, ucítí zápach a v případě potřeby se k němu vrátí.

  Chcete-li chránit nevhodná místa, ošetřete je repelentem, který lze zakoupit v obchodě se zvířaty.Tyto spreje mají nepříjemný, odpudivý zápach a pomáhají odradit kočku od sraní tam, kde nemá.Nastříkejte je na několik sekund ze vzdálenosti asi 20 cm.Pro dosažení výsledků může být nutné pravidelné ošetření po určitou dobu, buďte připraveni aplikovat přípravek po dobu jednoho týdne ráno a večer.

  Lze také použít dezinfekční prostředek s ostrým zápachem nebo obyčejný ocet zředěný půl na půl s vodou.

  Někteří majitelé sdílejí radu umístit misky s kočičím krmivem na místa, kam kočka chodí.

  Pokud vám otázka, jak naučit kočku chodit na záchod bez steliva, dělá potíže, odpověď je jednoduchá – stejně jako se stelivem.Hlavní je, aby na místě, kam má zvíře chodit, byl vhodný zápach.

  Důležité: lidé od koček říkají, že je stále vhodné sypat náplň.Můžete také použít natrhaný toaletní papír nebo noviny.Kočky rády pádlují a zahrabávají, takže pravděpodobnost úspěchu je mnohem vyšší, pokud mají do čeho, než aby jen stály na síťce v záchůdku.

  Tyto metody fungují jak u koťat, tak u dospělých koček – vaše vytrvalost, klid a důslednost se jistě vyplatí.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version