HomeTipyJak můžete změnit barvu obkladů, nábytku a zařizovacích předmětů?

Jak můžete změnit barvu obkladů, nábytku a zařizovacích předmětů?

Recyklace, oprava a opětovné použití To jsou dnes pojmy, které používáme každý den. Patří k životní filozofii, která se zaměřuje na „šetření“ v malém i velkém měřítku, které je naplňující a zároveň ohleduplné k životnímu prostředí. Ve skutečnosti je kutilství zábavným způsobem, jak si odpočinout a uvolnit mysl. I ti, kteří nemají tolik zkušeností, mohou dosáhnout překvapivých výsledků z estetického hlediska a efektivně z hlediska praktického výkonu, a to při použití správných nástrojů a zaměření se na nejnovější generaci vysoce výkonných a snadno použitelných výrobků. To vyžaduje trochu zručnosti a trpělivosti.

Některé výrobky jsou vhodné pouze pro určité materiály, jiné fungují na různých podkladech. jako například dekorativní pryskyřice na vodní bázi, která se používá k renovaci dřeva, kovu, keramických podlah, hliníku a PVC rámů uvedených v těchto příkladech.

Připravte podklad pro aplikaci nového nátěru pryskyřicí

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je třeba podklad před aplikací finálního výrobku připravit a ošetřit. přípravky nebo specifické základní nátěry prostřednictvím řady postupů, které se liší v závislosti na materiálech.

Připravte hrubý dřevěný povrch

Osvěžení starého nábytku není jediným způsobem, jak zasáhnout do povrchů, které dosud nebyly povrchově upraveny, například do přírodního dřeva. To platí například pro nábytek a další předměty z hrubého borovicového dřeva, jako jsou stoly, skříně, knihovny a police. nebo nástěnné korálky. Tato povrchová úprava je v podstatě podobná matnému laku a dodává se v široké škále barev, takže je vynikající volbou pro přizpůsobení interiéru.

V tomto případě je prvním krokem nanesení vrstvy pryskyřice jako základního nátěru a její naředění podle návodu. Můžete použít štětec nebo váleček. Po úplném zaschnutí první základní vrstvu přebruste, dokud nebude povrch hladký.

Pokud se jedná o lakované dřevo nebo dýhu, očistěte starý povrch

Jak to však udělat, pokud pracujete na hotovém materiálu? okno, dveře a kus nábytku z dřívějška – než začnete natírat, přebruste povrch podložkou (scotch brite), abyste odstranili uvolněná místa. Poté použijte hadřík navlhčený přípravkem na podporu přilnavosti (přípravek určený k ošetření a čištění nenasákavých povrchů), abyste zajistili dobrou přilnavost pryskyřice v dalším kroku. V případě výskytu povrchových vad je třeba jej předem doplnit.

Ošetřete povrch železa, který byl právě vyroben pro

Ačkoli se to nestává často, může se to stát. Například na zábradlích, branách a policích. Před dalším postupem odstraňte pomocí kovových kartáčů rez nebo zbytky železného mlýnského kamene. Poté povrch očistěte hadříkem a naneste nátěr proti rzi, který by měl působit alespoň jeden den.

Natřené železo je třeba obrousit

Jsem si vědom toho, zda ten z vás zasáhne. Po odstranění staré podpory povrch obrousíte pomocí podložky se skotskou drtí. Poté povrch odstraňte hadříkem navlhčeným přípravkem na podporu přilnavosti.
Doporučujeme pečlivě odstranit místa, kde je uvolněný nátěr a kde se vyskytuje rez.

Jak připravit podklad pro laminátový nábytek nebo pevné PVC a hliníkové rámy

Je to sice poněkud choulostivé, ale možné. V tomto případě by se měl povrch také přebrousit pomocí podložky, například skotskou pastou. Poté by se měl prach odstranit hadříkem navlhčeným lepidlem. Pro usnadnění celého postupu by bylo výhodnější dveře vyjmout a dát je na správné místo.

Předúprava obkladů z přírodního kamene, skleněné mozaiky nebo keramiky: Dbejte na přísady

To by mělo být provedeno před přípravou podkladu. Pokud je to nutné, přistupte k přeštukování špičky a ujistěte se, že jsou spáry suché a rovnoměrně zapravené. Rovněž se ujistěte, že se na povrchu nenachází silikonové nebo octové tmely; pokud ano, odstraňte mastné filmy pomocí vhodných přípravků. Aby povrch obkladů a dlažeb příliš nevychladl, měla by teplota v místnosti zůstat nad 15 °C. V takovém případě by se měl celý povrch rovněž otřít hadříkem navlhčeným přípravkem na podporu přilnavosti. Tím se usnadní přilnavost dokončovací pryskyřice.

Jak lze pryskyřici nanášet na různé typy materiálů?

Po přípravě podkladu a nosného materiálu můžete začít nanášet pryskyřici.

Příprava výrobku

Je třeba pečlivě dodržovat návod k použití výrobku a tento úkon je nezbytný. V technickém listu je uvedeno, jak dlouho by se měl přípravek používat, jakmile je připraven.

Jak účinně nanášet pryskyřici na obklady a dřevo

Krása „univerzálních“ výrobků, jako je pryskyřice, spočívá v tom, že použitím stejného výrobku na různé povrchy z různých materiálů můžete vytvořit různé barvy, což vede k celkovému řešení vzhledu. V tomto příkladu byla stěna „osvěžena“ keramickým obkladem, včetně dřevěných dveří.

Před nanesením pryskyřice izolujte povrchy, které nemají být natřeny, speciální papírovou páskou. Pro jistotu připevněte pásku ve výšce 5-6 cm na ochranné plochy: v tomto případě na stěnu kolem dveří a na část stěny nad obkladem.

Pryskyřici nanášejte válečkem po celé ploše. Pro dosažení dobrého výsledku jsou zapotřebí dvě až tři vrstvy. První čistou vrstvu naneste na podklady, které nejsou savé. Po zaschnutí počkejte šest hodin, než nanesete druhou vrstvu. Poté nechte uplynout šest až 12 hodin, než přejdete k dalšímu nátěru.

Chcete-li pryskyřici rozetřít po celé ploše, začněte na jednom konci stěny a rovnoměrně ji rozetřete po malých částech.

Konečný výsledek stěny natřené pryskyřicí

Metody nanášení pryskyřice

Nanášení pryskyřice štětcem

Pokud se jedná o nepravidelné plochy nebo malé rozměry, jako jsou kovové profily v horní části postele, můžete je nanášet štětcem po dvou nebo po třech, dokud nedosáhnete požadovaného pokrytí. Pokud je výchozí podklad tmavší, je potřeba více vrstev a naopak.

Nanášení pryskyřice pomocí válečků

  • Při výběru šablon pro krátkovlasé nebo froté
  • Vyvarujte se chůze v první půlhodině po ruce. Poté pro urychlení procesu schnutí Lze použít i ventilátor.

Použití pryskyřice ve spreji

  • Další možností je použití speciálního kompresoru pro stříkání pryskyřice. Vyžaduje to určitou míru manuální zručnosti, protože je nezbytné správně dávkovat barvu a nepřetěžovat ji, aby nedocházelo k nevzhledným kapkám a odkapávání.
  • V případě použití kompresoru je nutné výrobek zeslabit jiným způsobem. Podívejte se na technický list.
Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments