Home Zahradničení Jak krmit pozdní zelí: takové svazky jste ještě neviděli

Jak krmit pozdní zelí: takové svazky jste ještě neviděli

0

Konečná sklizeň pozdních odrůd zelí se provádí před prvními vážnými mrazy, tj. koncem října nebo začátkem listopadu.Aby vás sklizeň potěšila, musíte si uvědomit, čím pozdní zelí krmit, o čemž si povíme v materiálu.

Čím nejlépe krmit pozdní zelí – nejlepší prostředky

Hnojivo pro zelí na podzim, což by mělo být čtvrté krmení v sezóně, se aplikuje přibližně několik týdnů před sklizní.Je zvykem použít k tomuto účelu stejné hnojivo, které bylo použito potřetí.Proto nebude obtížné zjistit, čím zelí v zemi krmit: lze hnojit látkami organického i minerálního původu.

Faktem je, že v tomto období již probíhá samotná tvorba hlávky zelí, takže potřebuje draslík a fosfor.V tomto případě lze k hnojení použít superfosfát a nitrofosfát.Lze také použít roztok diamofosu nebo síranu draselného.

Jak krmit zelí, aby rychleji rostlo – účinná metoda

Mnoho majitelů se ptá, čím krmit zelí pro rychlý růst.Pro urychlení růstu je třeba do vlhké půdy v blízkosti zelí aplikovat vápenaté hnojivo.Rozpusťte sklenici hašeného vápna v 10 litrech vody a zalijte kořeny rostliny (ne více než litr na jednu).

Je třeba vědět, čím zelí krmit, aby byly hlávky husté.Zde je nejlepší volbou stejná nitrofoska ve výpočtu litr roztoku na rostlinu.Dobrý účinek má krmení roztokem kyseliny borité: ne více než 2 g na litr vody.Zelí lze také zalévat dusičnanem vápenatým: více než 25 g na litr vody.

Čím krmit zelí – lidové prostředky

Zelináři radí, jaká hnojiva má zelí rádo, ze seznamu lidových metod a látek.Pro pozdní hnojení jsou tyto prostředky vynikající:

  • Dřevěný popel ‚uvařený‘ ve vroucí vodě: do kbelíku s vodou vhoďte půl kilogramu popela.
  • Směs ptačího trusu a nálevu z popela v poměru 1:2, zředěná v 15 litrech vody.
  • Směs s azofoskou kravskou: na kbelík vody se vezme litr kravské kapusty, která se vyluhuje, a asi 25 g azofosky.
  • Je důležité si uvědomit, že zelí v každé fázi růstu potřebuje půdu dobře pohnojenou humusem nebo kompostem a k tvorbě velkých bobů je potřeba hořčík.

    Již dříve jsme psali, jak poznat, kdy je čas sklízet zelí, a popsali jsme správné příznaky a načasování sklizně.

    NO COMMENTS

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Exit mobile version