HomeZahradničeníJak dosáhnout toho, aby cukety plodily: metody, jak se vypořádat s dutými...

Jak dosáhnout toho, aby cukety plodily: metody, jak se vypořádat s dutými květy

S problémem nedostatku vaječníků na cuketě se mohou potýkat i zkušení dachaři.Nalezení dutých květů je nepříjemným překvapením, protože z takových květů nebudou žádné plody.UNIAN zjistil, proč cukety nekvetou a co dělat s dutými květy.

Proč na cuketě kvetou jen samčí květy – hlavní důvody

Předpokládá se, že duté květy na okurkách a cuketách nejsou rozsudkem, ale stojí za to zvážit faktory, které ovlivňují vzhled samčích květů:

 • Výsadba semen mladších než tři roky.
 • Výsev semen na záhony, kde již dříve rostly dýně, melouny, okurky nebo melouny.
 • příliš kyselá půda.
 • nedostatek volného prostoru.
 • náhlé změny teploty.
 • narušení plánu hnojení.
 • nesprávné zavlažování.
 • Pokud máte na pozemku všechny tyto (nebo některé) položky, určitě se vám bude hodit lifehack, jak rozeznat samčí květ cukety od samičího – duté květy nemají zhuštěný pupen, z něhož by se později měly objevit plody.

  Jak urychlit tvorbu plodů cukety bez tvorby dutých květů

  Nejprve si musíte uvědomit, že byste tuto kulturu měli vysadit na místo, kde byly předtím semenné rostliny, nejdříve 4-5 po sklizni.Jinak nebudete mít dobré a velké cukety – pouze duté květy.

  Dále je třeba zkontrolovat úroveň kyselosti půdy – pro její snížení použijte dolomitovou moučku nebo popel (0,5 kg na 1 m2 – při silné kyselosti půdy, 0,3 kg – při středním stupni, 0,2 kg – při nízkém stupni).

  Pravidelně prořezávejte výsadbu odstraňováním starých listů, aby měly cukety dostatek volného prostoru pro tvorbu vaječníků.Zkušení zahradníci také radí, abyste v zájmu regulace teplotního režimu přikryli cukety plachtou, když se ochladí, a v teple rozpusťte 2 g kyseliny borité v 10 litrech vody a tímto roztokem výsadbu postříkejte.

  Čím cukety krmit, aby byla obrovská úroda

  Správné hnojivo je 50 % úspěchu, proto hnojení pečlivě hlídejte.Použijte nitrofosku nebo azofosku – to je nejlepší varianta hnojení cuket.V 10 litrech vody nařeďte 2-3 lžíce přípravku a jednou za čtrnáct dní jím rostliny ošetřete.Kromě toho kontrolujte stonky a listy, zda se na nich nevyskytují choroby a škůdci, pokud je objevíte, okamžitě zahajte boj.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments