HomeZahradničeníI pomalé okurky a rajčata porostou: zalijte je tímto prostředkem

I pomalé okurky a rajčata porostou: zalijte je tímto prostředkem

Okurky a rajčata jsou oblíbenou zeleninou, kterou na svém pozemku pěstuje téměř každý zelinář.Aby plodiny rychle rostly a dobře se vyvíjely, je třeba věnovat zvláštní pozornost hnojivům.UNIAN vám prozradí, co pomáhá kyselině citronové v zeleninové zahradě, pokud jde o tyto dvě zeleniny.

K čemu je dobrá kyselina citronová jako hnojivo – skutečný fakt

Dachnikové a zahradníci zároveň tvrdí, že i zvadlé okurky a rajčata po takovém hnojení prudce přecházejí do růstu.Kyselina citronová doslova před očima ‚oživuje‘ zeleninu, zlepšuje její metabolické procesy a zjednodušuje proces transportu užitečných látek z půdy do rostliny.Kromě toho výrazně urychluje růst – již první postřik kyselinou citronovou přinese ohromující výsledky.

Kyselina citronová pro okurky a rajčata – jak aplikovat

Pokud si myslíte, že zelenina na záhonech není dostatečně krásná, zralá a silná, musíte naléhavě krmit rajčata kyselinou citronovou – recenze z ní jsou úžasné.Okamžitě připravte zázračný lék – rozpusťte v 10 litrech vody 1 lžíci kyseliny citronové a proveďte takové krmení jednou za 7 dní po hlavním zalévání rostlin.

Množství upravte – 0,5 – 1 litr na každý keř v závislosti na velikosti sazenice.Doba 2 týdnů stačí k tomu, abyste si všimli, jak se okurky a rajčata dramaticky proměňují a rostou.V budoucnu lze toto hnojivo používat preventivně – 1-2krát měsíčně.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments