HomeZahradničeníHlavičky budou velké jako dlaň: čím zalévat cibuli, aby lépe rostla

Hlavičky budou velké jako dlaň: čím zalévat cibuli, aby lépe rostla

Červenec je období, kdy cibule plně kvete.V této době je velmi důležité, abyste cibuli řádně přikrmovali.A jak se o cibuli v červenci starat, abyste měli dobrou úrodu, poradí UNIAN.

 • Jaké hnojivo má cibule ráda – vyberte prostředky pro danou sezónu.
 • Nejlepší možnost než krmit cibuli doma.
 • Obvykle v době, kdy cibule přestává tvořit zelenou hmotu a hlavy dosahují velikosti vlašského ořechu.Po této době však cibule mohou přestat růst.Pokud není hnojivo použito včas (nebo není zvolen správný typ hnojiva), může být výsledkem velmi nevýrazná sklizeň drobných cibulek.

  Jaké hnojivo mají cibule rády – vyberte správné hnojivo pro danou sezónu

  Při výběru hnojiva pro vytrvalé cibule je nesmírně důležité zaměřit se na období růstu této rostliny.Základní pravidla pro hnojení cibule jsou následující:

 • Dusíkatá hnojiva je lepší používat opatrně, na začátku vegetace rostliny (v žádném případě ne při péči o záhon v červenci).
 • Hnojiva s fosforem a draslíkem se používají při tvorbě a růstu cibulovin (3-4 týdny po první fázi).Hnojivo se na cibulové záhony aplikuje každé 2 týdny.
 • Prostředky s dusíkem (včetně lidových ‚lektvarů‘ s čpavkovým alkoholem) ani neuvažujte při hledání toho, čím krmit cibuli, aby se zvýšila hlava.Zkušení zahrádkáři vědí: nikdy by se neměly používat v období zrání hlavy, jednoduše to rostlinu zabije (cibule bude dlouho zrát a sklizeň se následně rychle zkazí).

  Nejlepší možností než krmit cibuli doma

  Hnojení cibule popelem je jedním z oblíbených způsobů, jak zvýšit výnosy bez velkých výdajů.Pokud hledáte jednoduché a účinné hnojivo pro cibuli – pro zvýšení hlávky a výnosu – tento prostředek vám bude určitě vyhovovat.

  Popel obsahuje draslík a fosfor, které rostliny v červenci potřebují.Jeho použití vás nebude stát mnoho úsilí a času, ale rozhodně přinese výsledky.Možností použití spousta, jedna z jednoduchých: 200 g popela zalijte kbelíkem vroucí vody a nechte pár dní trvat a pak záhon zalijte.Celkově se doporučuje provádět tuto činnost dvakrát až třikrát za sezónu.

  Cibuli přestaneme zalévat několik týdnů před začátkem sklizně.Poslední krmení popelem je lepší provést v této době – již bez použití vody.

  Popel bude užitečný i pro ostatní plodiny, ale ne pro všechny.UNIAN vám již řekl více o tom, čím je popel škodlivý a proč zahrádkáři toto univerzální hnojivo milují.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments