HomeTipyEnergie smrti a utrpení: jaké věci mrtvých je nebezpečné uchovávat

Energie smrti a utrpení: jaké věci mrtvých je nebezpečné uchovávat

Smrt je strašlivou a nedílnou součástí našeho života.Poté, co někteří odejdou, jiní musí žít dál.Jednou z prvních otázek, které vyvstávají, je, zda si můžeme ponechat věci zemřelého, abychom zmírnili zármutek ze ztráty?

To, co je na věcech zesnulých příbuzných nebezpečné, je energie smrti, kterou mohly absorbovat v době odchodu dotyčného.Z takových předmětů nemůže vzejít nic dobrého.

Jaké věci zesnulých by se neměly nechávat doma

Některé předměty mohou nést větší nebezpečí než jiné.Například by se nikdy neměly nechávat věci, které byly v kontaktu se zemřelým – pohovka/postel a ložní prádlo, na kterém zemřelý ležel.Zničit by se měly i věci oblečení, které měl na sobě – nejlépe je spálit nebo přinejmenším vyhodit.

Ani věci, které měl zesnulý velmi rád a které nejčastěji nosil, nelze ponechat.Mají totiž obrovský negativní energetický vliv.Pokud si přejete, můžete zanechat svrchní oděvy, které zemřelý nosil jen zřídka.

Je velmi důležité nedotýkat se věcí zemřelého během prvních tří dnů po smrti, a pokud je to možné, přečkat čtyřicetidenní bdění.Ty věci, které se rozhodnete ponechat, je vhodné nenechávat v obytných prostorách.

Zda je možné nosit věci zemřelého příbuzného – věštecká rada

Ne všechny věci však lze tak jednoduše a snadno vyhodit do popelnice.Je možné nosit věci po někom zemřelém, když se jedná například o šperky? Problematické se zdá být také vyhazování drahých věcí, jako je počítač, telefon apod.

Aby se člověk ochránil před smrtící energií, je vhodné provést očistný rituál:

 • předměty, které lze pokropit svěcenou vodou.
 • Pokud se jedná o elektroniku, stačí povrch otřít svěcenou vodou.
 • Dýmem ze svíčky z kostela vykouříte.
 • Šperky by měly být odneseny k roztavení na jiné předměty.
 • To by vás mělo ochránit před možným neštěstím, které k vám tyto předměty mohou přitáhnout.

  Je v pořádku, aby dcera nosila věci své zesnulé matky

  Většina odborníků se shoduje, že děti by neměly nosit věci zesnulých rodičů.Tedy ty předměty, které mohou na začátku přinášet útěchu, později přinesou mnoho trápení.

  Postupně vyhaslá energie zemřelého člověka vytlačí energii živou a v životě člověka začne řada neúspěchů.

  Pokud takové problémy nesou věci blízkých osob, je přípustné nosit věci cizí mrtvé osoby? Také kategoricky ne.Předměty nesou energii smrti a to, zda máte nebo nemáte příbuzenské vztahy, vás v této věci neochrání.

  Dříve jsme vám řekli, jaké květiny přinášejí do domu potíže, nemoci a neštěstí.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments