HomeTipyDokonale čisté podlahy beze šmouh: použijte tento lifehack

Dokonale čisté podlahy beze šmouh: použijte tento lifehack

Abyste udrželi svůj domov v čistotě, je nutné provádět pravidelné čištění podlah.Pro každou hospodyňku je důležité vědět, jak správně a dobře čistit podlahy, což vám prozradíme v tomto materiálu.

Jak čistit podlahy, abyste je udrželi čisté – tajný lifehack

Existuje velmi jednoduchá, ale zároveň účinná metoda, než je mytí podlahy, abyste si udrželi čisté ponožky.Popíšeme si krok za krokem, co dělat a jak vyčistit podlahu beze šmouh:

 • Na litr vody pokojové teploty vezměte čtyři velké lžíce soli a dvě s octem.
 • Vzniklý roztok dobře promíchejte a poté jej nalijte na povrch podlahy a zachyťte co největší plochu.
 • Poté celý povrch setřete běžným mopem.
 • Po ošetření celé podlahy tímto roztokem, který má vynikající antibakteriální vlastnosti, je třeba ji vytřít suchým hadrem.
 • Na závěr je třeba místnost dobře vyvětrat, aby se zbavila štiplavého octového zápachu.Do roztoku můžete také přidat pět kapek esenciálního oleje, který nepříjemný zápach vyrovná.

  Nyní již víte, jaký je nejlepší čistič podlah, který si můžete snadno vyrobit doma, aniž byste museli utrácet spoustu peněz a času.

  Jak správně čistit podlahu mopem – usnadněte si to

  Abyste nemuseli hadr na mop neustále sundávat a oplachovat ve vodě, je nutné přes něj připevnit jednoduché utěrky, nejlépe k tomuto účelu použít vlhčené utěrky.Ty by se pak měly při znečištění pravidelně měnit, aniž by se dotýkaly samotné látky.

  Již dříve jsme psali o tom, jak vyčistit podlahu beze šmouh, a řekli jsme si o hlavních pravidlech a nuancích úklidu domácnosti.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments